PGE GKS Bełchatów: Remis w Turcji na koniec weekendu

Remisem 2:2 zakończył się pierwszy sparing PGE GKS na zgrupowaniu w Turcji. Obie bramki w starciu z RNK Split zdobył Maciej Małkowski.
PIŁKA NOŻNA. Piłkarze z Bełchatowa w tureckiej Antalyi zameldowali się w piątek późnym popołudniem. Zbyt wiele czasu na aklimatyzację nie mieli, bo na pierwszy trening wyszli dzień później już o godz. 9.30. Zwieńczeniem pracowitego weekendu był niedzielny sparing z RNK Split, czyli przedstawicielem chorwackiej ekstraklasy. Trener Kamil Kiereś wystawił do gry mocno eksperymentalną jedenastkę. W sumie przeciwko Chorwatom zagrało aż 24 piłkarzy.

Początek tureckich sparingów przyniósł bełchatowianom remis. RNK do przerwy schodziło, prowadząc 1:0. W drugiej połowie w ciągu trzech minut GKS na prowadzenie wyprowadził Maciej Małkowski, który wykorzystał podania od Łukasza Wrońskiego i Sebastiana Olszara. Rywale wyrównali już w doliczonym czasie gry po rzucie karnym. Beniaminek ekstraklasy w starciu z Chorwatami musiał radzić sobie bez czterech graczy. Przeziębienie wykluczyło z gry Arkadiusza Piecha, a indywidualnie zajęcia z fizjoterapeutą mieli Szymon Sawala, Damian Szymański i Błażej Telichowski. Cała trójka doznała drobnych urazów jeszcze podczas pobytu w Polsce.

Mimo kadrowych braków trudno jednak mówić, że w Turcji nie ma komu trenować. W kadrze na najważniejsze zgrupowanie przed rundą wiosenną znalazła się bowiem rekordowa liczba 30 zawodników. Trener Kiereś zdecydował się na to, gdyż chciał dać szansę pokazania się także sporej grupie młodych graczy, którzy po raz pierwszy mogą przejść okres przygotowawczy z seniorami.

Bełchatowianie kolejny sparing rozegrają w czwartek, a ich rywalem będzie serbski FK Rad. Później czekają ich jeszcze dwa następne sparingi, w tym m.in. z uczestnikiem Ligi Mistrzów - NK Maribor. - Rywale z pewnością wysoko zawieszą nam poprzeczką, ale właśnie o to chodzi. Dzięki temu pokażą nam nasze mankamenty i te elementy, nad którymi musimy jeszcze popracować. A lepiej, żeby te mankamenty wyszły w trakcie sparingu niż ligi - tłumaczy Kiereś.

PGE GKS - RNK Split 2:2 (0:1)

Bramki dla GKS: Małkowski (75., 78.)

GKS I połowa: Zubas - Basta, Michalski, Flis, Szymorek - Komołow, Rachwał - Michał Mak, Wacławczyk, Prokić - Ślusarski; II połowa: Malarz - Norambuena, Baranowski, Michalski (70. Witasik), Mójta - Komołow (65. Poźniak), Baran -Wroński (80. Zięba), Wacławczyk (75. Bartosiak), Małkowski - Olszar (85. Dadok)