PGE GKS Bełchatów - NK Maribor 2:2. Remis z uczestnikiem LM na koniec

W kończącym tureckie zgrupowanie sparingu piłkarze PGE GKS Bełchatów zremisowali z NK Maribor 2:2, choć do przerwy przegrywali dwoma golami.
Bełchatowianie w Turcji przebywają od 23 stycznia. W tym czasie rozegrali cztery sparingi i choć mierzyli się z solidnymi przeciwnikami, to nie przegrali ani razu. Podopieczni Kamila Kieresia pokonali serbski FK Rad 2:0 oraz zremisowali z chorwackim RNK Split 2:2 i kazachskim FK Taraz 3:3. Na koniec zgrupowania zmierzyli się jeszcze z NK Mariborem, czyli uczestnikiem Ligi Mistrzów. Po pierwszej połowie wydawało się, że Słoweńcy nie będą mieli problemów z wygraną, bo po golach Welle N'Diaye i Jeana-Philippe'a Mendy'ego wygrywali 2:0. Zanim ten pierwszy trafił do siatki, Emilijus Zubas poradził sobie z ładnym uderzeniem z rzutu wolnego i dobitką jednego z rywali. Przy kolejnej był już bez szans. Drugi gol konto Litwina już obciąża, bo Zubas niepotrzebnie wystartował do piłki i dał się minąć rywalowi, który skierował ją do pustej bramki.

W drugiej połowie giekaesiacy zagrali jednak o wiele lepiej. W obronie nie popełnili już żadnego rażącego błędu, przez co rywale zmuszeni byli szukać szczęścia w strzałach z dystansu. Z kolei w ataku zaczęli grać szybciej, bardziej kombinacyjnie, a do tego... mieli sporo szczęścia. Obie bramki zdobyli bowiem po dużych błędach rywali. Najpierw kiks jednego z rywali wykorzystał Michał Mak, który wbiegł z piłką w pole karne i sprytną podcinką zdobył bramkę kontaktową. Kwadrans później bramkarza Maribora piąstkował z kolei wprost pod nogi Sebastiana Olszara. Ten, nie zastanawiając się długo, przyjął piłkę i mierzonym strzałem umieścił ją obok próbującego desperacko interweniować golkipera.

Przeciwko Mariborowi nie zagrał Arkadiusz Malarz, który jest już zawodnikiem Legii Warszawa (podpisał 2,5-letni kontrakt). Zabrakło także dochodzących do siebie w Polsce Błażeja Telichowskiego, Aleksisa Norambueny i Damiana Szymańskiego.

Sparingiem ze Słoweńcami GKS zakończył zgrupowanie w Turcji. Drużyna do Polski wróci dziś, a w sobotę czeka ją ostatni sparing przed wznowieniem ekstraklasy. Rywalem będzie Wisła Płock.

PGE GKS - NK Maribor 2:2 (0:2)

Bramki: Michał Mak (52.), Olszar (68.) - N'diyae (15.), Mendy (32.)

PGE GKS: Zubas - Basta, Baranowski, Flis, Mójta - Michał Mak (71. Wroński), Komołow (79. Poźniak), Rachwał, Małkowski - Ślusarski (62. Olszar), Piech (79. Bartosiak)