PGE GKS Bełchatów: Czy zgrupowanie poprawi atmosferę?

Krótkie zgrupowanie przed meczem z Górnikiem Zabrze ma sprawić, że piłkarze PGE GKS Bełchatów zapomną o ostatnich niepowodzeniach.
Piłkarze z Bełchatowa we wtorek po południu rozpoczęli przygotowania do kolejnego ligowego meczu. Czasu mają sporo, bo najbliższe spotkanie rozegrają na zakończenie kolejki, czyli dopiero w poniedziałek. Marek Zub postanowił wykorzystać tę okazję na zrobienie krótkiego zgrupowania.

24-osobowa grupa zawodników pojedzie na nie po piątkowych zajęciach. Szkoleniowiec PGE GKS meczową kadrę na pojedynek z Górnikiem w Zabrzu wybierze dopiero po niedzielnym treningu.

Mimo zmiany na stanowisku trenera beniaminek wciąż przegrywa mecze, a pod wodzą Zuba doznał już porażek z Lechem Poznań (1:2) i Zawiszą Bydgoszcz (1:4). Ta ostatnia zepchnęła GKS po raz pierwszy w tym sezonie do strefy spadkowej.

Coraz bardziej wyraz swemu niezadowoleniu dają też kibice, którzy przyszli na trening przed starciem z Zawiszą, a tuż po porażce przeprowadzili z nimi kolejną burzliwą rozmowę. Minizgrupowanie to pomysł Zuba na odcięcie się od tych wszystkich problemów i poprawienie atmosfery w drużynie. Spędzenie weekendu we własnym gronie ma być tym, co oczyści umysły piłkarzy i sprawi, że w następnych spotkaniach zagrają z większą pewnością siebie. Bo według Zuba to właśnie strefa mentalna jest tym, co szwankuje najbardziej.