Korupcja w piłce. Surowe kary dla dwóch byłych graczy GKS Bełchatów

Komisja dyscyplinarna wymierzyła kary bez zawieszenia dla dwóch byłych zawodników GKS Bełchatów, którzy byli zamieszani w aferę korupcyjną
Jak informuje blog Piłkarska Mafia, ukarany został Radosław M. (1,5-roczna dyskwalifikacja). Były zawodnik, który rozegrał 15 meczów w kadrze narodowej, ma zarzut udziału w ustawieniu 22 meczów. Kara spotkała też Dariusza P., który kontynuuje swoją karierę w Rakowie Częstochowa. Zawodnik będzie zdyskwalifikowany przez najbliższe osiem miesięcy. Sąd zarzucił mu udział w ustawieniu 29 meczów. Kary obowiązują bez zawieszenia, ale nie są prawomocne.

Oświadczenie Radosława Matusiaka w sprawie zawieszenia

Obaj piłkarze zostali oskarżeni o udział w ustawianiu meczów we wrześniu ubiegłego roku. Proces Radosława M. rozpoczął się 5 maja. Dariusz P. został skazany w listopadzie 2014 r.

Przypomnijmy, że ukaranych dyscyplinarnie za korupcję w GKS Bełchatów zostało już dziewięć osób. Oprócz Dariusza P. i Radosława M. są to były trener Mariusz K., który usłyszał najsurowszą karę (5 lat dyskwalifikacji), były drugi trener Marek P., piłkarze Jacek K. i Aleksander P., były bramkarz Łukasz S., Marcin Ch. oraz Łukasz G.

Ukarany został też sam klub.

Jak czytamy na blogu, pod koniec lutego rzecznik dyscyplinarny PZPN ostrzegł, że oskarżeni, którzy nie poddadzą się dobrowolnie karze dyscyplinarnej za korupcję, będą karani dyskwalifikacjami bez zawieszenia.