Kamil Poźniak odchodzi z PGE GKS Bełchatów. Kierunek ekstraklasa

Mimo spadku do I ligi Kamil Poźniak będzie wciąż występował w ekstraklasie. Piłkarz zamieni PGE GKS Bełchatów na Górnik Łęczna
25-letni zawodnik po spadku z ekstraklasy zdecydował się nie przedłużać kontraktu z bełchatowskim klubem. Pomocnik wciąż będzie grał w ekstraklasie, bowiem porozumiał się już z Górnikiem Łęczna, czyli... ostatnim rywalem PGE GKS na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. - Obserwowaliśmy Kamila już dłuższy czas i jego przyjście do Górnika jest potwierdzeniem realizacji naszej strategii rozwoju. Chciałbym, żeby przykład Kamila był sygnałem dla zawodników wychowanych na Lubelszczyźnie. Jeżeli przekonają nas swoimi umiejętnościami, to Górnik stoi dla nich otworem - mówi Artur Kapelko, prezes Górnika.

Sam zawodnik również cieszy się z transferu. - Wracam w rodzinne strony, a to dla mnie bardzo ważne. Chcę dawać z siebie to, co najlepsze dla Górnika - mówi nasz przyszły zawodnik. Podkreślił również, że to może być droga dla innych piłkarzy, którzy urodzili się na Lubelszczyźnie. - Mam nadzieję, że moje przyjście do klubu pokaże zawodnikom z naszego regionu, że drzwi Górnika Łęczna są otwarte - mówi zawodnik.

Przypomnijmy też, że z zespołem pożegnali się już Grzegorz Baran, Bartosz Ślusarski, Szymon Sawala, Arkadiusz Piech i Dariusz Trela.