PGE GKS Bełchatów pracuje nad kadrą na przyszły sezon. Kto zostanie, a kto odejdzie?

25 czerwca piłkarze PGE GKS Bełchatów wznowią treningi i rozpoczną przygotowania do sezonu I ligi. Po weekendzie okaże się, jaką kadrą będzie dysponował trener Kamil Kiereś
Sytuacja PGE GKS po spadku nie jest idealna, ale do dramatycznej też daleko. Klub nie będzie mógł już liczyć na wpływy za transmisje telewizyjne, wszystko wskazuje, że zostanie strategiczny sponsor, czyli PGE.

Choć piłkarze przebywają na urlopach, to wolnego nie ma sztab szkoleniowy. Wiadomo, że trenerem wciąż będzie Kamil Kiereś. Szkoleniowiec rozmawia z zawodnikami przedstawiając swoje różne wizje i w poniedziałek ma ostatecznie podać szkielet zespołu na przyszły sezon.

Wiadomo, że w Bełchatowie zabraknie nawet dziesięciu piłkarzy z zespołu, który spadł. Już pożegnali się Szymon Sawala, Grzegorz Baran (obaj szukają klubów) Bartosz Ślusarski (Miedź Legnica) i Kamil Poźniak (Górnik Łęczna). Arkadiusz Piech wrócił z wypożyczenia do Legii Warszawa, a Dariusz Trela do Lechii Gdańsk. PGE GKS co prawda wyraził chęć pozostawienia tego bramkarza, jednak Trela ma w Trójmieście bardzo korzystny kontrakt, a poza tym interesują się nim kluby ekstraklasy. Propozycje z innych drużyn ma także Bartłomiej Bartosiak, który ma dość siedzenia na ławce. Jeśli nie będzie pełnił ważniejszej roli, odejdzie.

Z piłkarzy mających ważne umowy, największe zainteresowanie wzbudzają bliźniacy Mateusz i Michał Makowie. Bracia w przyszłym sezonie mogliby zagrać m.in. w Jagiellonii Białystok czy Lechii Gdańsk. W Białymstoku chętnie widzieliby też Adriana Bastę. Za wszystkich trzeba będzie zapłacić, choć Makom kontrakty kończą się za pół roku.

Do drużyny chce wrócić Błażej Telichowski odsunięty po powrocie Kieresia pod koniec sezonu. - Na razie się nigdzie nie wybieram, ale mam sporo telefonów z ofertami - twierdzi były kapitan PGE GKS.

Oprócz wspomnianych braci Maków, Telichowskiego oraz Basty, ważne kontrakty mają: Paweł Lenarcik, Adam Mójta, Mateusz Szymorek, Marcin Flis, Damian Szymański, Kamil Wacławczyk, Łukasz Wroński, Maciej Małkowski, Robert Dadok, Sebastian Olszar oraz Dawid Flaszka. Umowę ma przedłużyć także Patryk Rachwał.