PGE GKS Bełchatów wrócił do treningów. Dwóch nowych piłkarzy

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów rozpoczęli przygotowania do pierwszoligowego sezonu z nowym trenerem Rafałem Ulatowskim. Na pierwszych zajęciach szkoleniowiec miał do dyspozycji 20 piłkarzy.
Ostatni mecz w najwyższej lidze piłkarze PGE GKS-u rozegrali 5 czerwca. Przegrali wtedy z Górnikiem Łęczna 0:1. Po spotkaniu bełchatowianie wyjechali na urlopy, a na pierwszym treningu spotkali się w czwartek. Zajęć nie poprowadził Kamil Kiereś, ale Rafał Ulatowski, który w środę podpisał dwuletni kontrakt. Poprzedni trener został zwolniony, podobnie jak prezesi Konrad Piechocki i Marcin Szymczyk. Nazwisko nowego szefa klubu poznamy na początku lipca. Na pewno nie będzie nim Zdzisław Drobniewski. - GKS to moje dziecko, dlatego zawsze jestem do jego dyspozycji, zwłaszcza gdy ma problemy. Teraz też pomogłem w znalezieniu trenera, ale na tym moja rola się kończy. Mam pracę w kopalni i tam zostaję - powiedział "Wyborczej" Drobniewski.

Brakowało także dotychczasowego asystenta Kieresia, Andrzeja Orszulaka, który odszedł z klubu razem z Kieresiem. Podobno obaj mają się przenieść do GKS-u Tychy. Na premierowych zajęciach po letniej przerwie brakowało zawodników, którzy nie przedłużyli swoich umów z PGE GKS-em, czyli Grzegorza Barana, Bartosza Ślusarskiego, Szymona Sawali, Dariusza Treli, Arkadiusza Piecha czy Kamila Poźniaka. Nie było też kontuzjowanych Damiana Szymańskiego i Mateusza Maka oraz Adriana Basty i Kamila Wacławczyka. Dwaj ostatni w sobotę się żenią, więc dostali wolne do poniedziałku. Wśród ćwiczących byli m.in. Michał Mak, który ma oferty z kilku klubów z ekstraklasy, a także dwaj nowi piłkarze: Dawid Wolny (ostatnio Odra Opole) oraz Giorgi Sarjveladze. Obaj przez najbliższe dni będą testowani w bełchatowskiej drużynie. Co ciekawe, Gruzin był już sprawdzany w Widzewie i GKS-ie Tychy, ale w żadnym klubie nie przekonał szkoleniowców. Próbowany będzie też nowy napastnik, ale na razie klub trzyma jego nazwisko w tajemnicy.

Wiadomo też, że PGE GKS rozpocznie sezon I ligi meczem u siebie ze Stomilem Olsztyn (1 lub 2 sierpnia). Co ciekawe, dwa kolejne spotkania bełchatowianie rozegrają również u siebie, a rywalami będą Chojniczanka Chojnice i Dolcan Ząbki. Inauguracyjny wyjazd podopiecznych Ulatowskiego czeka 22 lub 23 sierpnia, a rywalem będzie Chrobry Głogów. Z kolei pierwszy mecz sparingowy PGE GKS zagra 4 lipca z ŁKS-em Łódź.

Kadra PGE GKS-u na pierwszym treningu: Paweł Lenarcik, Paweł Baranowski, Seweryn Michalski, Marcin Flis, Piotr Witasik, Adam Mójta, Mateusz Szymorek, Błażej Telichowski, zawodnik testowany, Michał Mak, Maciej Małkowski, Andreja Prokić, Patryk Rachwał, Giorgi Sarjveladze (test), Łukasz Wroński, Paweł Zięba, Bartłomiej Bartosiak, Dawid Flaszka, Sebastian Olszar, Dawid Wolny (Odra Opole, testowany)