Sport.pl

Jacek Krzynówek z PGE GKS: "Polscy piłkarze są zagłaskani"

- Niektórzy piłkarze zagrają dwa, trzy dobre mecze i już uważają się za wielkich piłkarzy, którzy zawojują nie tylko polską ligę, ale i cały świat - mówi Jacek Krzynówek, dyrektor sportowy PGE GKS Bełchatów
Dla Krzynówka rola dyrektora sportowego w PGE GKS to nowość. Zarząd klubu postanowił odmłodzić bełchatowską drużynę, a zadaniem Krzynówka było skompletować odpowiedni zespół. - Wyniki już pokazują, że warto postawić na chłopaków, którzy chcą się rozwijać, mimo że nie mają wielkich pensji - mówi Krzynówek w rozmowie z portalem 2x45.info. - Wiadomo, że czas nas osądzi, ale na razie jesteśmy zadowoleni. Liczymy, że ci zawodnicy cały czas będą szli do przodu, bo potencjał bez wątpienia posiadają. Z każdym treningiem się docierają i uczą nowych rzeczy. Niektórzy liznęli już ekstraklasy i teraz to oni muszą ciągnąć zespół. Najważniejsze, żeby zachowali pokorę i nie uwierzyli zbyt szybko, że są wielkimi zawodnikami. Taki obraliśmy kierunek i sądzę, że jest on dobry.

I dodaje: - Cały czas mówimy o sporym ryzyku. Jest nim sama wymiana tak wielu piłkarzy na młodszych. Czasami jednak trzeba się cofnąć, żeby potem mocniej pójść do przodu. Nie ma parcia na awans już teraz, chcemy się do niego przygotować. Jeśli ci chłopcy będą się harmonijnie rozwijali, za rok lub dwa będą mogli mocniej powalczyć o ekstraklasę.

Krzynówek zdradza także kulisy negocjacji transferowych. - Za dużo powiedziane, że szło nam gładko, ale jesteśmy zadowoleni z tego, co udało się przeprowadzić. Mimo krótkiego okresu złożyliśmy bardzo perspektywiczną drużynę - mówi. - Ale też nasi zawodnicy są za bardzo rozpieszczeni. Nie chodzi o sto procent, ale na pewno o większość. Spory udział w tym mają agenci, ale też dziennikarze czy rodzice. Ci chłopcy są zagłaskani. Zagrają 2-3 dobre mecze i już uważają się za wielkich piłkarzy, którzy zawojują nie tylko polską ligę, ale i cały świat. Tak dziś nasz futbol wygląda, trzeba się w tym jakoś odnaleźć.

Cały wywiad na www.2x45.info.

Więcej o: