Olimpia Grudziądz - PGE GKS Bełchatów 1:3. Świetny mecz bełchatowian

PGE GKS Bełchatów wygrał w Grudziądzu z tamtejszą Olimpią 3:1. Tym samym podtrzymał passę zwycięstw
PGE GKS przystąpił do meczu po ważnym zwycięstwie z Sandecją Nowy Sącz. Wcześniej bełchatowianie notowali remisy, przez co zmniejszyli swoją przewagę nad drużynami z dolnej części tabeli.

Trener Rafał Ulatowski na mecz z Olimpią zdecydował się aż na pięć zmian w składzie. W obronie zagrali Piotr Witasik i Mateusz Szymorek, którzy zastąpili Lukasa Klemenza i Marcina Flisa. Z kolei w drugiej linii z powodu kontuzji nie mógł wystąpić Łukasz Wroński, dlatego szansę gry na prawym skrzydle dostał dobrze spisujący się ostatnio Agwan Papikyan. W pomocy od początku wystąpił także Dawid Flaszka, a w ataku Hieronima Gierszewskiego zastąpił Cezary Demianiuk.

Pierwsza połowa była obfita w gole. Już w piątej minucie na prowadzenie wyszli bełchatowianie. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry dobrze uderzył Witasik. Niespełna dziesięć minut później było już 1:1. Także po rzucie wolnym piłkę przejął Michal Piter-Bućko i pokonał Pawła Lenarcika.

Ambitnie grający bełchatowianie jeszcze przed gwizdkiem na przerwę zdążyli strzelić drugą bramkę. Papikyan dośrodkował z wolnego, a Vaclav Cverna spokojnie umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie nie było już tylu emocji. Początkowo bełchatowianie osiągnęli przewagę, ale Olimpia nie dawała za wygraną. Obie drużyny atakowały, jednak nic z tego nie wynikało, aż do 81. minuty. W końcówce meczu na listę strzelców wpisał się Papikyan i ustalił wynik meczu na 3:1. Tym samym piłkarze wrócą do Bełchatowa w znakomitych humorach.

W kolejnym meczu PGE GKS zagra z Rozwojem Katowice. Będzie to ostatni jesienny mecz w Bełchatowie.

Olimpia Grudziądz - PGE GKS Bełchatów 1:3 (1:2)

Gole: Piter-Bućko (14.) - Witasik (5.), Cverna (31.), Papikyan (81.)

Olimpia: Fabiniak - Bielawski, Łabędzki, Piter-Bućko Ż, Banasiak - Elsner, Smoliński (60. Zigon), Kurowski, Kaczmarek (71. Woźniak), Szczot Ż - Pawela Ż (61. Djousse)

PGE GKS: Lenarcik - Witasik, Michalski, Cverna Ż, Szymorek - Rachwał, Kuban, Papikyan (82. Zięba), Flaszka (88. Serafin), Bartosiak - Demianiuk (76. Gierszewski)