Śląsk Wrocław pewnie pokonał PGE GKS Bełchatów w meczu sparingowym

Piłkarze PGE GKS Bełchatów przegrali drugi zimowy sparing. Tym razem ulegli ekstraklasowemu Śląskowi Wrocław
Do niedawna bełchatowianie mierzyli się ze Śląskiem w lidze. Spadli jednak z ekstraklasy, a planują do niej wrócić dopiero w kilku najbliższych sezonach. W sobotę oba zespoły zmierzyły się sparingowo. Mecz odbył się w czasie 4x30 minut na starym stadionie Śląska we Wrocławiu.

W początkowej fazie meczu PGE GKS prezentował się nieźle. Co więcej, bełchatowianie trafili do siatki rywali, jednak sędzia uznał, że Łukasz Wroński, który zdobył gola, był na spalonym. Tymczasem za linię obrony wybiegł Dawid Flaszka, który nie miał kontaktu z piłką, czego arbiter już nie zauważył.

Potem gole strzelali tylko gospodarze. Wynik spotkania otworzył Japończyk Ryota Morioka, a dwa kolejne trafienia dołożyli Jacek Kiełb oraz Konrad Kaczmarek. W zespole PGE GKS zadebiutował Czech Petr Zapalac, który zagrał poprawnie. W spotkaniu nie wystąpili Szymon Stanisławski, Szymon Zgarda oraz Albin Maciejewski, którzy narzekają na drobne kontuzje.

Przypomnijmy, że była to druga zimowa porażka PGE GKS. Wcześniej bełchatowianie ulegli Warcie Sieradz 0:1. Kolejne sparingi rozegrają 6 lutego z ŁKS oraz Wisłą Puławy.

Śląsk Wrocław - PGE GKS Bełchatów 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) Gole: Morioka (57.), Kiełb (63.), Kaczmarek (109.)

Śląsk (od 1. do 60. minuty): Pawełek - Tyszczenko, Celeban, Dvali, Pawelec - Hateley, Hołota - Ostrowski, Morioka, Gosztonyi - Biliński (Od 60. do 120. minuty): Abramowicz (90. Wrąbel) - Zieliński, Wiech, Kokoszka, Dudu - Gecov, Grajciar - Kiełb, Morioka (70. Pałaszewski), Dankowski - Kaczmarek

PGE GKS (od 1. do 60. minuty): Krakowiak (31. Lenarcik) -Klemenz, Seweryn Michalski, Cverna, Flis -Szymański, Kubáo -Wroński, Flaszka, Zapalae - Gierszewski (Od 60. do 120. minuty): Bruchajzer (91. Niźnik) - Bociek (105. Stolarczyk), Damian Michalski, Wdowiak, Szymorek - Rachwał, Witasik - Papikyan, Nouri (91. Block), Góralczyk - Demianiuk

Zdjęcie Lanki Nike Hypervenom Phade II FG 749889-307 Zdjęcie Lanki NIKE MERCURIAL VORTEX FG 573873 635 Zdjęcie Lanki Nike Performance MAGISTA ONDA AGR 717132
Lanki Nike Hypervenom Phade... Lanki NIKE MERCURIAL VORTEX... Lanki Nike Performance MAGI...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info