PGE GKS Bełchatów. Zwycięstwo i remis w weekendowych sparingach

PGE GKS Bełchatów w miniony weekend rozegrał kolejne mecze sparingowe przed rundą wiosenną I ligi.
Bełchatowscy piłkarze w tegorocznych sparingach grają w kratkę. Dotychczas dwa razy przegrali (z Wartą Sieradz 0:1 i Śląskiem Wrocław 0:3), a tydzień temu odnieśli dwa zwycięstwa (z ŁKS 2:1 oraz Wisłą Puławy 3:0). Teraz zmierzyli się na swoim boisku z drugoligowym Zniczem Pruszków oraz grająca klasę niżej Wartą Działoszyn.

Tradycyjnie trener Rafał Ulatowski podzielił swoich piłkarzy na dwie grupy. Teoretycznie silniejsza ekipa wyszła naprzeciw Zniczowi, który okazał się wymagającym rywalem dla bełchatowian. Zespół z Mazowsza wyszedł na prowadzenie w 35. minucie, a gola strzelił Przemysław Kita, były piłkarz ŁKS. PGE GKS długo nie mógł znaleźć recepty na czwarty zespół II ligi, ale mecz nie był ciekawy. Dopiero w 76. minucie wyrównał skrzydłowy Petr Zapalac, czyli nowy nabytek bełchatowskiego klubu. Szalę zwycięstwa na korzyść PGE GKS przechylił Łukasz Wroński, który mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

W drugim meczu PGE GKS zagrał w jeszcze bardziej eksperymentalnym składzie. Jeśli chodzi o defensywę, to była złożona z doświadczonych graczy, a Ulatowski chciał sprawdzić, jak w drugiej linii poradzi sobie młodzież. Dodatkowo, w ataku zagrał Cezary Demianiuk, ale mimo wysokiego wyniku gola nie strzelił. Na listę strzelców wpisali się za to Albin Maciejewski (dwukrotnie) oraz Szymon Zgarda. Dla Warty strzelali zaś Dominik Cukiernik oraz Michał Stasiak.

W obu meczach piłkarze PGE GKS musieli radzić sobie już bez Marcina Flisa. Podstawowy obrońca bełchatowian rozwiązał kontrakt z klubem i odszedł do Piasta Gliwice, z którym podpisał 2,5-letni kontrakt. Od razu został jednak wypożyczony przez lidera ekstraklasy do GKS Katowice, co oznacza, że wiosną będzie miał szansę gry przeciwko swojemu byłemu klubowi.

W ostatnim zimowym sparingu bełchatowianie zmierzą się 24 lutego z Olimpią Grudziądz. Inauguracyjna kolejka rundy wiosennej pierwszej ligi zostanie rozegrana już na początku marca, a PGE GKS zacznie ją spotkaniem z Dolcanem w Ząbkach (5 marca o godz. 14).

PGE GKS Bełchatów - Znicz Pruszków 2:1

Gole: Zapalac (76.), Wroński (81.) - Kita (35.)

PGE GKS: Lenarcik (46. Krakowiak) - Klemenz, Michalski, Cverna, Kuban - Rachwał, Szymański (71. Nouri) - Wroński, Papikyan, Zapalac - Gierszewski (71. Stanisławski)

PGE GKS Bełchatów - Warta Działoszyn 3:3 (0:2)

Gole: Maciejewski (46., 88.), Zgarda (54.) - Cukiernik (27.), Stasiak (31., 76.)

PGE GKS: Krakowiak (23. Lenarcik, 46. Bruchajzer) - Zgarda, Michalski, Witasik, Szymorek - Bociek, Nouri - Maciejewski, Ryszka, Góralczyk (46. Sitarz) - Demianiuk