PGE GKS Bełchatów chciał pomagać, choć sam potrzebuje pomocy

PGE GKS Bełchatów zaoferował pomoc Dolcanowi Ząbki, który wycofał się z pierwszej ligi. Skończyło się jednak tylko na deklaracji...
Dolcan Ząbki wycofał się z rozgrywek I ligi. Tuż przed oficjalną decyzją pomoc zaoferował mu... PGE GKS. Prezes Krzysztof Nowicki wysłał pismo do Jerzego Szczęsnego, szefa klubu z Ząbek, z ofertą. "Mając na uwadze informacje o bardzo poważnych problemach finansowo-organizacyjnych prowadzonej przez Pana Spółki oraz wynikającej z nich konieczności podjęcia przez Pana Prezesa radykalnych kroków włącznie z wycofaniem pierwszej drużyny Dolcanu Ząbki, składam oficjalną propozycję pomocy. Zdając sobie sprawę, że obecna sytuacja SSA »Dolcan-Sport" Ząbki wyniknęła z przyczyn, na jakie Zarząd nie miał wpływu, i pragnąc dać sygnał innym klubom oraz instytucjom, oferujemy swoje wsparcie. Prosimy o określenie przez Pana Prezesa formy pomocy, jakiej moglibyśmy udzielić. Być może wspólnymi siłami uda się jeszcze uratować klub, który od lat inwestuje w ciekawy futbol i promuje dobrych zawodników" - napisał Nowicki.

Na ratunek było już za późno, ale gest został dobrze odebrany przez kibiców nie tylko w Ząbkach. Tyle że dobre wrażenie trwało chwilę. Na facebookowym profilu PGE GKS kilku fanów napisało, by klub zajął się swoimi sprawami, bo sytuacja finansowa w Bełchatowie również nie jest najlepsza. Odpowiedział im prezes Nowicki, potwierdzając, że PGE GKS ma "poważne problemy finansowe, grożące upadłością klubu. Ale właśnie w takiej chwili wie, jak ważna jest pomoc". Zaoferował Dolcanowi 5 tys. zł i zaapelował do drużyn o włączenie się do akcji.

Dariusz Daszkiewicz, rzecznik prasowy Dolcanu, napisał w internecie: "Jeśli Pan Prezes ma coś do zaoferowania, to niech przekaże kwotę, która pozwoli nam wystartować. Na znalezienie sponsora będziemy mieli czas do 30.06.2016 r. Potrzebujemy 1.200000,00 zł. Oddamy w momencie awansu do ekstraklasy".

Przypomnijmy, że zimą PGE GKS zakontraktował tylko jednego zawodnika, bo na więcej klubu nie było stać. Zespół opuścił także Bartłomiej Bartosiak, który trafił do Stali Stalowa Wola.

Zaplanowane na sobotę spotkanie PGE GKS z Dolcanem zostało odwołane. W 21. kolejce bełchatowianie podejmą Chrobrego Głogów.