PGE GKS Bełchatów - Olimpia Grudziądz. W Bełchatowie grają o życie

Jeśli PGE GKS Bełchatów nie wygra z Olimpią Grudziądz, chyba już nic nie uratuje go przed spadkiem do II ligi.
W 12 wiosennych kolejkach bełchatowianie zdobyli osiem punktów, a naprawdę pięć, bo trzy dostali walkowerem. Gorszy od nich jest tylko Dolcan Ząbki, ale tylko dlatego, że wycofał się z rozgrywek. Patrząc na tabelę wiosny, trudno się dziwić, że PGE GKS znalazł się w strefie spadkowej. Nie może być inaczej, skoro drużyna strzeliła tylko dziewięć goli, tracąc aż 15. Wynika z tego, że przerwa zimowa została w Bełchatowie całkowicie zmarnowana.

Najgorsze, że nie ma żadnego powodu do optymizmu. Trudno bowiem liczyć na cud, jakim byłoby zdobycie w trzech ostatnich kolejkach kompletu punktów. Rywale nie są potentatami, ale grają ostatnio znacznie lepiej od bełchatowskiej drużyny. Olimpia i Bytovia Bytów w tym roku zdobyły po 22 pkt, a skazywany na pewny spadek Rozwój Katowice - 15.

W Bełchatowie trwa akcja mająca na celu wsparcie piłkarzy w spotkaniu z zespołem z Grudziądza. Jest szansa na znacznie lepszą frekwencję, jednak najważniejsze to poprawa skuteczności i uniknięcie błędów. Także przez szkoleniowców, niemających ostatnio szczęścia. Na przykład przed spotkaniem z Sandecją Nowy Sącz zmienili bramkarza, co przyniosło odwrotny skutek, bowiem Maciej Krakowiak zawinił przy pierwszym golu. Niczego do gry nie wnosi pozyskany zimą Petr Zapalac, a mimo to gra. Może czas na odważne decyzje...

PGE GKS - Olimpia Grudziądz, sobota, godz. 17