PGE GKS Bełchatów testuje zawodników przed sezonem

Drugoligowy PGE GKS buduje kadrę na przyszły sezon. Czasu jest coraz mniej, bowiem już 16 lipca bełchatowianie zagrają w rundzie wstępnej Pucharu Polski
PIŁKA NOŻNA. Po spadku do II ligi kondycja finansowa i organizacyjna klubu znacznie się pogorszyła. Po odejściu Waldemara Sokoła ze stanowiska prezesa, szefem klubu został Michał Antczak, dotychczasowy rzecznik prasowy PGE GKS. Działacz robi wszystko, by postawić klub na nogi, jednak nie jest to łatwe. - Nie ma co ukrywać, że nie jest najlepiej. Mimo oszczędności, które udało nam się zrobić w minionym sezonie, zadłużenie wciąż jest. Zależało nam jednak na tym, by być rozliczonym z piłkarzami i sztabem, bo to wpływa na uzyskanie licencji. Mamy jednak zaległości wobec różnych instytucji i kontrahentów - mówił w niedawnym wywiadzie dla "Wyborczej" Antczak.

Klub ma także spory problem ze skompletowaniem odpowiedniej kadry na przyszły sezon. Po spadku z klubu odeszli Damian Szymański, Seweryn Michalski, Lukas Klemenz, Cezary Demianiuk, Maciej Krakowiak, Krystian Stolarczyk, Marcin Wdowiak, Łukasz Wroński, Szymon Stanisławski a także Czesi Lukas Kuban i Vaclav Cverna. Z większością piłkarzy klub rozwiązał kontrakty, a było to możliwe po spadku do II ligi. Innym z kolei umowy się skończyły, więc mogą swobodnie szukać nowych klubów.

Z piłkarzy, którzy grali w PGE GKS w I lidze, a nawet ekstraklasie, zostaną Patryk Rachwał, Paweł Lenarcik, Mateusz Szymorek, Piotr Witasik, Paweł Zięba, Szymon Zgarda, Aghvan Papikyan i Dawid Flaszka. - Porozumieliśmy się z zarządem i zostaniemy w PGE GKS na drugoligowy sezon - potwierdza Lenarcik, który w przyszłym sezonie zostanie pierwszym bramkarzem bełchatowskiej drużyny.

PGE GKS szuka jeszcze wzmocnień. Pierwszym piłkarzem, który podpisał kontrakt z klubem jest Adrian Klepczyński. Tym samym PGE GKS wygrał wyścig o doświadczonego obrońcę z ŁKS, który również chciał pozyskać zawodnika. Skład uzupełniają także gracze, którzy do tej pory występowali w drużynie rezerw PGE GKS: Mikołaj Bociek, Krystian Pałczyński, Maciej Łabędzki i Marcin Ryszka. Trenerzy przyglądają się także piłkarzom na testach. Kandydatami do gry w PGE GKS są Konrad Andrzejczak (napastnik, ostatnio Zagłębie Lubin), oraz Bartłomiej Kondracki (pomocnik, ostatnio Zjednoczeni Bełchatów).

Czasu na kontraktowanie piłkarzy bełchatowski klub ma coraz mniej. Już 16 lipca rozpocznie sezon pucharowym meczem z rezerwami Miedzi Legnica. Pierwszą kolejkę II ligi zaplanowano zaś dwa tygodnie później, a rywalem PGE GKS będzie Olimpia Zambrów.