PGE GKS Bełchatów odpadł z Pucharu Polski. Ale dopiero po karnych

Na brak emocji kibice PGE GKS Bełchatów w sobotę nie mogli narzekać. Podopieczni Andrzeja Konwińskiego przegrali z Miedzią Legnica w I rundzie Pucharu Polski, ale dopiero po serii rzutów karnych
PGE GKS po spadku do II ligi nie był faworytem meczu z wyżej notowanym zespołem. Bełchatowianie nie mieli jednak nic do stracenia, dlatego wyszli na boisko pewni siebie i chcieli udowodnić rywalom, że nie będą chłopcami do bicia. I rzeczywiście, w 19. minucie Michał Stasiak sfaulował piłkarza PGE GKS w polu karnym, a Patryk Rachwał pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Co ciekawe, PGE GKS prowadził do 90. minuty, a gdy już wszyscy czekali na końcowy gwizdek, Miedź wyrównała. Co ciekawe, autorem gola był... Stasiak, który zrehabilitował się za sprokurowanie karnego dla PGE GKS. Po regulaminowym czasie było więc 1:1.

W dogrywce gole już nie padły, więc o tym, kto awansuje do II rundy, musiał zdecydować konkurs rzutów karnych. Przez siedem kolejek piłkarze bezbłędnie trafiali do bramki. Przy siódmym strzale nie pomylił się za to Jakub Chrzanowski z Miedzi, ale nieudaną próbę zaliczył Krzysztof Michalak z PGE GKS i to podopieczni Ryszarda Tarasiewicza awansowali do 1/16 Pucharu Polski. Kibice PGE GKS są jednak zadowoleni z postawy swoich piłkarzy, bowiem na boisku nie brakowało walki.

Teraz bełchatowianie przygotowują się już do pierwszego meczu w II lidze. 30 lipca zagrają u siebie z Olimpią Zambrów.

PGE GKS Bełchatów - Miedź Legnica 1:1 (dogrywka 0:0, karne 6:7)

Gole: Rachwał (19.) - Stasiak (90.)

PGE GKS: Lenarcik - Pisarczuk, Klepczyński (67. Kondracki), Michalak, Szymorek - Zięba (62. Maciejewski Ż), Rachwał Ż, Lenartowski, Zgarda Ż, Andrzejczak (86. Bartosiak) - Papikyan

Miedź: Kapsa - Bartczak (70. Chrzanowski), Stasiak Ż, Midzierski, Gorskie - Łuszkiewicz (66. Rasak), Daniel, Bartkowiak, Martin, Forsell - Batin (115. Cierpka)

Zdjęcie Adidas Buty B24181 Zdjęcie Adidas Buty B34257 Zdjęcie ADIDAS Piłka Nożna Tango Rosario 5 656927
Adidas Buty B24181 Adidas Buty B34257 ADIDAS Piłka Nożna Tango Ro...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info