PGE GKS Bełchatów - Olimpia Zambrów. Czas piąć się w górę

Piłkarze PGE GKS Bełchatów od meczu z Olimpią Zambrów rozpoczną drugoligowy sezon. A jeszcze niedawno grali w ekstraklasie...
O ostatnich dwóch sezonach piłkarze i działacze PGE GKS chcieliby jak najszybciej zapomnieć. W dwa lata zanotowali dwa spadki i z klubu ekstraklasowego stali się drużyną drugoligową. Z klubu odeszli nie tylko prezesi i trenerzy, ale również sporo piłkarzy. To kolejna rewolucja bełchatowskiego klubu, a teraz PGE GKS chce się podbudować pod rządem nowego prezesa Michała Antczaka. - Trzeba się zresetować i na razie zapomnieć o ekstraklasie i I lidze, a odbudować klub. Nie możemy jeszcze układać dalekosiężnych planów, bo to jest zależne od wielu czynników - mówił w rozmowie z "Wyborczą" nowy sternik PGE GKS.

Latem z bełchatowskiej drużyny odeszli wszyscy kluczowi zawodnicy. Został tylko Patryk Rachwał, kapitan drużyny. Nowe kluby mają już za to m.in. Vaclav Cverna, Damian Szymański, Seweryn Michalski, Łukasz Wroński, Lukas Klemenz, Lukas Kuban czy Cezary Demianiuk. Z większością klub rozwiązał kontrakty, a było to możliwe po spadku z wyższej klasy rozgrywkowej. Doświadczonych piłkarzy zastąpiła głównie młodzież z rezerw PGE GKS, ale jest także kilku nowych piłkarzy, którzy mają dać jakość w II lidze. To m.in. Adrian Kleczyński, Robert Pisarczuk, Krzysztof Michalak czy Marcin Krzywicki, ostatni nabytek bełchatowian. Trenerem drużyny został zaś Andrzej Konwiński.

PGE GKS ma już za sobą pierwsze mecze o stawkę. W Pucharze Polski najpierw wygrali z rezerwami Miedzi Legnica (4:1), a następnie ulegli pierwszej drużynie z Dolnego Śląska po rzutach karnych. Pokazali jednak charakter i olbrzymią wolę walki, co dobrze nastawia przed sezonem II ligi. Postawa PGE GKS mimo wszystko będzie dużą niespodzianką dla kibiców. - Mecze pucharowe traktowaliśmy poważnie, ale priorytetem jest liga. To ona będzie weryfikowała nasze przygotowania i umiejętności - mówi Konwiński.

Jako pierwsza formę bełchatowian sprawdzi Olimpia Zambrów. W poprzednim sezonie zespół z Podlasia zajął dopiero czternaste miejsce w II lidze. Co ciekawe, bramki Olimpii będzie strzegł Maciej Humerski, który w przeszłości grał w Widzewie, a ostatnio w Zawiszy Rzgów. Mimo że golkiper chciał wrócić do swojego dawnego klubu, w łódzkiej drużynie postawiono na młodzieżowca w bramce.

PGE GKS Bełchatów - Olimpia Zambrów, sobota, godz. 17

Zdjęcie ASICS Torba sportowa 123006 Zdjęcie Converse Torba sportowa 414770 Zdjęcie Torba sportowa POLSKA
ASICS Torba sportowa 123006 Converse Torba sportowa 414770 Torba sportowa POLSKA
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info