Sport.pl

Łukasz Garguła zagra w Wiśle

Niemal na pewno Łukasz Garguła zostanie w PGE GKS do końca sezonu. A od lipca zagra w Wiśle Kraków. Jak dowiedziała się ?Gazeta? piłkarz już podpisał wstępną umowę z mistrzem Polski.
Prezes GKS: Nowak do Wisły? O nie! »

Kontrakt reprezentacyjnego pomocnika z klubem z Bełchatowa kończy się w czerwcu. Działacze PGE GKS rozpoczęli z piłkarzem rozmowy o jego przedłużeniu, ale Garguła jest zdecydowany, by po siedmiu latach zmienić klub. Teraz, na pół roku przed wygaśnięciem umowy, mógł już prowadzić negocjacje z nowymi pracodawcami. A chętne do jego zatrudnienia były trzy kluby: Wisła Kraków, Legia Warszawa i pierwszoligowy Widzew.

Garguła wybrał ofertę z Krakowa, chociaż jego menedżer Radosław Osuch twierdzi, że piłkarz ostateczną decyzję podejmie w poniedziałek. "Gazeta" dowiedziała się jednak, że Garguła podpisał już wstępną umowę z mistrzem Polski i od lipca będzie najlepiej zarabiającym piłkarzem w polskiej lidze. Do tego zainkasuje bardzo dużą sumę pieniędzy za podpisanie kontraktu. Wisła nie musi bowiem nic za niego płacić klubowi z Bełchatowa.