Puchar Maratonu Dbam o Zdrowie. Wysoka frekwencja i mistrzyni Polski na 15 km w Arturówku [ZDJĘCIA]

Agnieszka Mierzejewska, mistrzyni Polski w maratonie, zwyciężyła w sobotnim biegu na 15 km w Arturówku.
Ponad 150 zawodników wzięło udział w trzecim biegu z cyklu Puchar Maratonu, który jest jednym z etapów przygotowań do kwietniowego Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie.

W sobotniej imprezie wystąpiła m.in. Agnieszka Mierzejewska. To mistrzyni Polski w maratonie z ubiegłego roku z Warszawy (wynik 2:34.15). Na swoim koncie ma też mistrzostwo kraju na 10 km (2010 r.) i siedem srebrnych lub brązowych medali na dystansach od 3000 m do półmaratonu. - Jestem w trakcie okresu przygotowawczego. Tygodniowo przebiegam 100 km. Lubię startować w Łodzi, a szczególnie w Arturówku. Będzie to mój debiut w Pucharze Maratonu, ale potraktuję go bardziej treningowo. Mimo wszystko mam nadzieję, że będę w czołówce - mówiła Mierzejewska na chwilę przed rozpoczęciem zawodów.

I dodała: - 15 km to już poważny sprawdzian dla zawodników, których celem jest pokonanie maratonu. Na pewno dla wszystkich będzie to przydatne przetarcie przed tym koronnym dystansem. Poza tym starty na tego typu trasach, jak przełaje bardzo pomagają w przygotowaniu do maratonu. Wiem, że łódzki bieg na dystansie 42,195 km uchodzi za najszybszy w Polsce, więc mam nadzieję, że w kwietniu padnie mnóstwo rekordów życiowych.

Dla gościa specjalnego treningowe tempo okazało się wystarczające do zajęcia pierwszego miejsca. 27-letnia zawodniczka uzyskała czas 56 minut i 25 sekund, wyprzedzając o setne sekundy Witka Jasińskiego, który w dwóch poprzednich biegach z cyklu Pucharu Maratonu na 5 i 10 km, zajmował pierwsze i drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się Tomasz Owczarek z czasem 57:53.

W zawodach wzięli udział także przedstawiciele łódzkiej Straży Miejskiej, którzy biegli w specjalnym celu pod nazwą: "Przeganiamy raka dla naszego kolegi Jacka". - Wspieramy go wszelkimi sposobami. Zbieramy też dla pieniądze dla niego i jego rodziny. Nasz start w Pucharze Maratonu dedykujemy właśnie jemu. Chcemy, żeby wiedział, że w tej trudnej walce może na nas liczyć. W niedzielę też dla niego pobiegniemy, tym razem w Grand Prix Łodzi na 5 km w Parku 3 Maja - mówi Radosław Kluska, rzecznik prasowy łódzkiej Straży Miejskiej.

Następny start z cyklu Pucharu Maratonu odbędzie się 2 lutego o godz. 11. Tym razem zawodnicy będą mieli do pokonania 20 km (cztery pętle po 5 km).