Sport.pl

Najlepsza polska maratonka pobiegnie w Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie zakontraktował pierwszą gwiazdę. 14 kwietnia w Łodzi pobiegnie Karolina Jarzyńska, najlepsza polska maratonka, nasza reprezentantka z Londynu. A na liście startowej łódzkiej imprezy jest już ponad dwa tysiące zawodników.
Jarzyńska to czterokrotna medalistka mistrzostw Polski w biegach na 5 km (złoto i trzy brązy) oraz srebrna medalistka na dystansie 10 km. Rekordzistka Polski w półmaratonie (1:10:36 - 2011 r.). Pobiegła maraton na olimpiadzie w Londynie - z czasem 2:30:57 zajęła 36. miejsce. Jej rekord życiowy w maratonie to 2:27:16.

Biegaczka została właśnie stypendystką Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Umowa obowiązuje do końca roku. W kwietniu wystartuje w łódzkim maratonie. - Karolina jest profesjonalistką i przesympatycznym człowiekiem. Mieliśmy okazję poznać ją w ubiegłym roku, kiedy w Łodzi wygrała bieg na 10 kilometrów. Cieszymy się, że ponownie wystartuje w Łodzi w naszej imprezie, tym razem na dystansie maratońskim - mówi Renata Borkowska, prezes stowarzyszenia Maraton Dbam o Zdrowie.

- Łódź Maraton Dbam o Zdrowie to impreza z ogromnymi aspiracjami, na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, o czym mogłam się przekonać w ubiegłym roku. Dlatego bez wahania zgodziłam się na start w łódzkim maratonie i promowanie tej imprezy swoim nazwiskiem - mówi Karolina Jarzyńska.

Do łódzkiego biegu zgłosiło się już ponad dwa tysiące osób. Organizatorzy liczą, że najszybsza w Polsce trasa oraz finisz na czerwonym dywanie w Atlas Arenie 14 kwietnia ściągną na start 3,5-4 tysiące zawodników. Zapisy na www.lodzmaraton.pl

Więcej o:
"/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!
 
  • Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu