Łódź Maraton Dbam o Zdrowie: Pobiegnij, by pomóc innym!

Łódzki maraton - wzorem londyńskiego - stawia na dobroczynność - zawodnicy mogą połączyć start ze zbieraniem pieniędzy dla wybranej organizacji społecznej lub na wybrany cel charytatywny.
O tym, że warto, pokazuje przykład Sławomira Narela, pomysłodawcy Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie i zapalonego biegacza. Dwa lata temu pobiegł w łódzkim maratonie, by zebrać pieniądze na ortezy dla chorej na dziecięce porażenie mózgowe dziewczynki. - Ludzie chętnie wpłacali pieniądze. Zebrałem kilka tysięcy złotych. Pieniądze te pozwoliły na zakup potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego - wspomina.

Tomasz Michałowicz, wiceprezes łódzkiej Fundacji Jaś i Małgosia, pobiegł z kolei, by zebrać pieniądze na remont dachu w budynku fundacji. - Zebraliśmy kilkanaście tysięcy, zgłosił się też sponsor, który sfinansował prace - mówi.

W ubiegłym roku do akcji "Biegam-Pomagam" przyłączyła się grupa biegowa "Spartanie Dzieciom". Dzięki przeprowadzonej przez Spartan zbiórce udało się zdobyć pieniądze na kupno nowoczesnego aparatu słuchowego dla ciężko chorej Madzi.

Ci, którzy nie mają pomysłu na własną akcję, mogą wspomóc którąś z pięciu organizacji charytatywnych będących partnerami Łódź Maratonu: Fundację Synapsis, Fundację Hospicyjną - Hospicjum to też życie, Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Fundację Udaru Mózgu oraz Fundację Dbam o Zdrowie. Kilku biegaczy zadeklarowało już, że pobiegnie dla podopiecznych Fundacji Dbam o Zdrowie, która swój profil założyła nawww.siepomaga.pl . Zbiórki można zakładać również na portaluwww.domore.pl .

Organizatorom zależy też na zgromadzeniu wokół maratonu łódzkich firm i instytucji. - Serdecznie zapraszamy je do zgłaszania do biegu swoich drużyn - zachęcają. - Wykorzystajcie tę imprezę do wspólnej zabawy, integracji pracowników, a - przy okazji także - do reklamy swojej firmy.

Zapisy na www.lodzmaraton.pl

A wszystko o bieganiu na www.polskabiega.pl