Łódź Maraton: Jarzyńska vs Lewy-Boulet - pojedynek mistrzyń

Magdalena Lewy-Boulet, jedna z najlepszych amerykańskich maratonek, podopieczna światowej sławy trenera Jacka Danielsa, będzie główną rywalką Karoliny Jarzyńskiej w Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie. Obydwie zawodniczki deklarują bieg po rekord życiowy.
Jarzyńska to - obecnie - najlepsza polska maratonka. Czterokrotna medalistka mistrzostw Polski w biegach na 5 km (złoto i trzy brązy) oraz srebrna medalistka na dystansie 10 km. Rekordzistka Polski w półmaratonie (1:10:36 - 2011 r.). Biegła maraton na olimpiadzie w Londynie - z czasem 2:30:57 zajęła 36. miejsce.

Lewy-Boulet to Amerykanka polskiego pochodzenia, wyjechała z Polski w wieku 15 lat. Dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw świata w biegach przełajowych (w drużynie). Wystartowała w maratonie na olimpiadzie w Seulu, biegu nie ukończyła z powodu kontuzji.

Obydwie zawodniczki mają doskonałe " życiówki" w maratonie: Lewy-Boulet w 2010 roku w Rotterdamie uzyskała wynik 2:26:22, a Karolina Jarzyńska w 2011 roku maraton w Yokohamie pokonała w czasie 2:27:16.

Zbigniew Nadolski, dyrektor sportowy Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie: - To będzie z pewnością ekscytujący pojedynek. Obydwie zawodniczki deklarują bieg po rekord życiowy. Dla Magdy będzie to wyjątkowy start, ponieważ urodziła się w Polsce, ale jeszcze nigdy nie startowała w maratonie w naszym kraju.

Zapisy na www.lodzmaraton.pl

A wszystko o bieganiu na www.polskabiega.pl