Łódź Maraton Dbam o Zdrowie już w niedzielę. Weź udział w treningu z Karoliną Jarzyńską, rekordzistką Polski

W środę odbędzie się otwarty trening z Karoliną Jarzyńską, jedną z głównych faworytek niedzielnego Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie.
Darmowy trening z Jarzyńską odbędzie się w środę o godzinie 18:30. Zbiórka została zaplanowana w parku im. Poniatowskiego przed halą Miejskiego Klubu Tenisowego. Gwiazda Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie poprowadzi zajęcia.

Jarzyńska to czterokrotna medalistka mistrzostw Polski w biegach na 5 km (złoto i trzy brązy) oraz srebrna medalistka na dystansie 10 km. Rekordzistka Polski w półmaratonie (1:10:36 - 2011 r.). Pobiegła maraton na igrzyskach w Londynie - z czasem 2:30:57 zajęła 36. miejsce. Jej rekord życiowy w maratonie to 2:27:16.

W Wielką Sobotę (30 marca) 32-letnia zawodniczka zajęła trzecie miejsce w biegu ulicznym na 10 km w Crescent niedaleko Nowego Orleanu w USA. Uzyskała wynik 32:09. To rezultat o dwie sekundy lepszy od rekordu Polski, który od 21 lat należał do Wandy Panfil.