Artur Kozłowski i Agnieszka Gortel zwycięzcami biegu na 10 km w Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie! [ZDJĘCIA]

- Miałam wrażenie, że cały czas biegnę z górki. Atmosfera jest świetna. Kibice dają czadu. Mają przygotowane motywujące hasła, grają na bębnach. Jest pięknie, bardzo się cieszę, że pobiegłam w Łodzi - mówiła tuż za metą zwyciężczyni biegu na 10 km Agnieszka Gortel-Maciuk.
O godz. 9 przy walcu z filmu "Ziemia obiecana" prawie 4 tys. zawodników wystartowało w trzeciej edycji Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Połowa biegaczy niedzielnej imprezy rywalizowała na 10 km. Na krótszym dystansie najszybszy był Artur Kozłowski, który uzyskał czas 31 minut i siedem sekund. Drugie miejsce zajął Tomasz Osmulski (31:34), trener grupy początkującej drużyny Dbam o Zdrowie, która od października przygotowywała się do biegu na 42,195 km. Trzecie miejsce na "dychę" zajął Marcin Sajek (32:21). - Trzymam kciuki za swoją grupę, która walczy na maratońskiej trasie. Wierzę, że sobie poradzi. Jest dobrze przygotowana - mówił Osmulski. - Jak oceniam swój bieg? Potraktowałem go treningowo, jako jeden z etapów do wiosennych zawodów. Maratonu jeszcze nie przebiegłem, ale postaram się przygotować do któregoś z zaplanowanych na jesień.

W rywalizacji kobiet złoty medal zdobyła Agnieszka Gortel-Maciuk (34:28), ubiegłoroczna zwyciężczyni Łódź Maratonu DoZ. - W tym roku postanowiła pobiec na 10 km. Pogoda do ścigania jest idealna, a trasa bardzo szybka. Miałam wrażenie, że cały czas biegnę z górki. Atmosfera też jest świetna. Kibice dają czadu. Mają przygotowane motywujące hasła, grają na bębnach. Jest pięknie, bardzo się cieszę, że pobiegłam w Łodzi - mówiła tuż po przekroczeniu mety Gortel-Maciuk.

Drugie miejsce zajęła Anna Jakubczak-Pawelec (37:26), a na trzeciej pozycji uplasowała się Katarzyna Kurowska (38:50).