Łódź Maraton DoZ. Ponad 1000 osób na liście startowej

1100 osób zapisało się już na przyszłoroczny Łódź Maraton Dbam o Zdrowie (13 kwietnia 2014 roku). Oprócz dystansu maratońskiego swoich sił spróbować będzie można w biegu na 10 kilometrów, a dzieci i młodzież zmierzą się w zawodach na 1,5 km.
- Co tydzień zgłasza się około stu nowych chętnych - mówi Michał Drelich, dyrektor Łódź Maraton Dbam o Zdrowie. - Wynik ten cieszy nas tym bardziej, gdyż tego samego dnia odbędzie się także maraton w Warszawie. Nie mamy się czego bać, a konkurencja zmotywuje nas wyłącznie do cięższej pracy, by zrobić imprezę lepszą niż rok temu. Wiele szczegółów zdradzić nie mogę, ale mogę zapewnić, że trasa, którą zaproponujemy, będzie najambitniejszą i najładniejszą w historii naszego maratonu. Do końca roku podamy ją do wiadomości, myślę, że się spodoba.

W ramach przygotowań do imprezy zorganizowany zostanie Puchar Łódź Maratonu - pięć biegów na dystansie od 5 do 25 kilometrów. Pierwsze zawody (na 5 km) - już 10 listopada w Arturówku. Zapisy dostępne są na stroniewww.lodzmaraton.pl/puchar-maratonu .

Opłata za każdy bieg wynosi 20 złotych. Po każdych zawodach w kategorii open oraz w kategoriach wiekowych przyznawane będą punkty. Zawodnicy, którzy zbiorą ich najwięcej, otrzymają w przeddzień Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie pamiątkowe puchary.