Łódź Maraton Dbam o Zdrowie. Ponad 100 tys. dolarów na nagrody!

Po 15 tysięcy dolarów dostaną zwycięzca i zwyciężczyni przyszłorocznego Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie (13 kwietnia 2014).
- Co roku rośnie poziom sportowy naszych zawodów, a w ślad za tym rosną również nagrody finansowe dla zwycięzców. W 2014 roku pula nagród gwarantowanych w Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie przekroczy 100 tysięcy dolarów - mówi Michał Drelich, dyrektor imprezy. - Chcemy, by w Łodzi co roku odbywał się najszybszy i najbardziej prestiżowy maraton w Polsce. Dlatego na starcie można się spodziewać wielu utytułowanych maratończyków. Największe nadzieje pokładamy w Karolinie Jarzyńskiej, stypendystce Maratonu Dbam o Zdrowie. Trzymamy kciuki za to, by 13 kwietnia ustanowiła w Łodzi upragniony rekord Polski.

Za drugie miejsce najlepszy zawodnik i zawodniczka dostaną po 7 tys. dolarów, za trzecie - po 5, czwarte - 3, piąte - dwa, szóste miejsca organizatorzy wycenili na tysiąc dolarów.

To nie koniec nagród. - Współczesny maraton jest zdominowany przez zawodników z Afryki. Zależy nam, by najlepsi polscy biegacze również mieli szansę rozwijać swój talent sportowy. A do tego niezbędne są pieniądze - dodaje Zbigniew Nadolski, dyrektor sportowy imprezy. Dlatego w Łódź Maratonie utworzono - oprócz głównej - także klasyfikację rozwoju polskiego maratonu. Tu nagrody to: 4 tys. zł dla najlepszego polskiego zawodnika i zawodniczki, za drugie miejsca - 2 tys. zł, za trzecie - po tysiąc złotych.

Sponsorem tytularnym Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie jest DOZ.pl, największy portal o zdrowiu, należący do największej w Polsce sieci aptek Dbam o Zdrowie.