81-latek z Łodzi mistrzem świata w maratonie [ZDJĘCIA I WIDEO]

Jan Morawiec zdobył w niedzielę złoty medal w biegu maratońskim podczas mistrzostw świata weteranów. Impreza odbyła się w brazylijskim Porto Alegre.
"Start biegu zaplanowany był na godzinę 7. Pierwszy autobus na miejsce startu wyruszał z okolic hotelu o 5. Ponieważ przed startem musieliśmy odebrać chipy, postanowiliśmy pojechać najwcześniej, jak to było możliwe. Zaplanowaliśmy pobudkę na 4. Było jeszcze ciemno. W końcu przyszedł czas na ustawienie się na starcie i pan Jan ruszył na trasę. Co ciekawe, start nastąpił z ponad 20-minutowym opóźnieniem, co się właściwie nie zdarza na maratonach, a tym bardziej dziwne, że zdarzyło się to na tak ważnej imprezie. Pan Jan sprostał wyzwaniu i sięgnął po jedno z najważniejszych w życiu zdobyczy dla każdego sportowca: złoty medal mistrzostw świata. Okazało się jednak, że sam bieg maratoński nie był najtrudniejszą przeszkodą do pokonania. Bieg maratoński zajął 4 godziny 4 minuty i 37 sekund. Dłużej trwało bałaganiarsko zorganizowane wydawaniem medali. Zaplanowane było na 14, koniec końców pan Jan medal odebrał po godzinie 18, czyli zajęło to dłużej niż maraton. Ale wszystko skończyło się sukcesem" - relacjonuje Sławomir Narel, łódzki maratończyk, pomysłodawca Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie, który towarzyszył panu Janowi podczas imprezy w Brazylii.