Odzieżowa potęga partnerem Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie

Duże wyróżnienie spotkało organizatorów Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Partnerem tej jednej z największych imprez biegowych w Polsce została marka New Balance, czyli jeden z największych na świecie producentów obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych
Umowa z firmą została zawarta na rok, jednak obie strony nie ukrywają opcji przedłużenia na kolejne lata. W ramach współpracy łódzka impreza ma być strategicznym projektem sponsoringowym amerykańskiej firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. - Jesteśmy dumnym sponsorem prestiżowych maratonów w Rzymie czy Rotterdamie, które są złotymi biegami IAAF, a także jednego z najsłynniejszych ultramaratonów, Comrades Marathon, który odbywa się w Republice Południowej Afryki - mówi Mateusz Jasiński, running manager w New Balance. - Łódź Maraton, pomimo stosunkowo krótkiej historii, już zasłynął w Europie z perfekcyjnej organizacji i wysokiego poziomu sportowego, czego dowodem jest przyznanie mu, jako pierwszemu biegowi w Polsce, certyfikatu IAAF Bronze Label Road Race. Wizja rozwoju łódzkiej imprezy, którą zaprezentował nam organizator, bardzo nas przekonuje i dlatego zdecydowaliśmy się na podjęcie współpracy.

W ramach współpracy firma ubierze obsługę i wolontariuszy Łódź Maratonu. Z kolei zawodnicy będą mogli wystartować w specjalnej limitowanej serii produktów z logo łódzkiej imprezy. Produkty będzie można zakupić od 1 marca na stronie internetowej www.newbalancesklep.pl.

Przypomnijmy, że Łódź Maraton Dbam o Zdrowie wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się 11-13 kwietnia.