W środę ruszają zapisy do Pucharu Łódź Maratonu DoZ

Od środy miłośnicy biegania mogą zapisywać się na specjalne zawody o Puchar Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Pierwsze z nich odbędą się już 16 listopada
Pierwszy bieg na dystansie 5 km odbędzie się na terenie Arturówka i Lasu Łagiewnickiego w Łodzi. Łącznie w cyklu pucharu zaplanowano pięć imprez. Z każdą z nich dystans będzie rósł o kolejne 5 kilometrów. 6 grudnia biegacze wystartują więc na 10 km, 18 stycznia na 15 km, 15 lutego na 20 km, a 15 marca na 25 km. To doskonała możliwość sprawdzenia swojej formy w czasie przygotowań do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie (19 kwietnia). - Oczywiście do wspólnego biegania w Lesie Łagiewnickim zapraszamy wszystkich miłośników biegania, niezależnie od planów startowych, czy poziomu wytrenowania - mówi Michał Drelich, dyrektor Łódź Maratonu DoZ.

Po każdych zawodach przyznawane będą punkty w kategorii open oraz w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji punktowej otrzymają pamiątkowe puchary, które zostaną wręczone w Atlas Arenie w przeddzień Łódź Maratonu DoZ. By zostać ujętym w klasyfikacji końcowej, trzeba ukończyć minimum trzy z pięciu biegów.

Do zawodów można zapisywać się od środy od godz. 12, a koszt udziału w pojedynczym biegu to 20 zł (w dniu startu 30 zł). Więcej informacji na stronie www.lodzmaraton.pl.