Karolina Jarzyńska będzie gonić uczestników Pucharu Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie

W najbliższą niedzielę rusza cykl biegów o Puchar Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. W pierwszym starcie zawodnicy pobiegną na 5 kilometrów. Organizatorzy zapowiadają także dwóch wyjątkowych gości
Do Łodzi przyjadą Karolina Jarzyńska, rekordzistka Polski w półmaratonie i zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie, oraz Daniel Formela, mistrz kraju w crossduathlonie. Oboje będą gonić uczestników biegu o Puchar Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Na tych, którzy nie dadzą się dogonić, czekają nagrody.

Puchar DOZ Maratonu w Łodzi ma na celu przygotować zawodników do startu w kwietniowym biegu na dystansie 42,195 km lub towarzyszącym mu ALE 10k Run. Co miesiąc na biegaczy czekać będzie dystans o 5 km dłuższy - począwszy od "piątki" w najbliższą niedzielę aż do 25 km w marcu.

Sponsor zawodów, producent polskich odżywek i suplementów diety dla sportowców ALE - Active Life Energy, postanowił zafundować uczestnikom pierwszego biegu dodatkowe emocje. W ramach akcji "Wygraj z Mistrzami!" na starcie pojawią się Karolina Jarzyńska i Daniel Formela - zawodowi sportowcy wspierani przez ALE. Na trasę w Lesie Łagiewnickim ruszą jednak kilka minut po wszystkich. Daniel Formela będzie gonił mężczyzn, a Karolina Jarzyńska - kobiety. Osoby, które przybiegną na metę przed "mistrzami", otrzymają nagrody od ALE. Wszyscy uczestnicy natomiast - pamiątkowe zimowe czapki biegowe.

- Jako sponsor ALE 10k Run przy DOZ Maratonie Łódź 2015, chcemy zaoferować biegaczom kompleksową pomoc - mówi dr Jakub Czaja, R&D menedżer marki ALE, a w przeszłości polski olimpijczyk w biegach długodystansowych. - Poza wsparciem produktowym podczas przygotowań i Pucharu DOZ Maratonu, zapewniamy bezpłatne konsultacje dotyczące suplementacji na stronie www.ALEnergy.eu. Będzie można nas też spotkać przy okazji Pucharu i treningów Drużyn DOZ, gdzie chętnie podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem. Liczę, że "ucieczka" przed Karoliną i Danielem podczas najbliższych zawodów będzie dodatkową motywacją dla biegaczy, by dać z siebie wszystko. Na mecie czeka nagroda, czyli czapka na zimowe treningi! A to nie koniec niespodzianek od ALE - zapewnia.

Rejestracja do startu w Pucharze DOZ Maratonu w Łodzi trwa na stronie www.lodzmaraton.pl. Zapisy będą prowadzone także na miejscu, w dniu zawodów.