Łódź Maraton DoZ. Karolina Jarzyńska maratonką 25-lecia w Polsce

Ogromne wyróżnienie spotkało Karolinę Jarzyńską, aktualnie najlepszą polską maratonkę i ambasadorkę Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Podczas Gali Biegów Masowych odebrała dwie prestiżowe nagrody
Jarzyńska przez kibiców została wybrana na maratonkę 25-lecia w Polsce. Ponadto eksperci ze środowiska biegowego, czyli trenerzy, działacze, dziennikarze i organizatorzy imprez przyznali nagrodę m.in. dla zawodniczki roku 2014. Nietrudno zgadnąć, że została nią również Jarzyńska. - Bardzo się cieszę, że po raz pierwszy w Polsce zorganizowano tego rodzaju galę i rozdano nagrody, które są niewątpliwie wyrazem uznania kibiców i środowiska biegowego dla nas, zawodników oraz organizatorów imprez biegowych - mówi Jarzyńska. - Dziękuję mojemu trenerowi, Zbyszkowi Nadolskiemu, a także wszystkim kibicom i ekspertom, którzy docenili nasze sukcesy. Nagroda dla Zawodniczki Roku bardzo cieszy, jednak tytuł Maratonki 25-lecia dedykuję Wandzie Panfil i Małgorzacie Sobańskiej, które moim zdaniem bardziej na niego zasługiwały. Niemniej jednak bardzo dziękuję za to wyróżnienie i zrobię wszystko, aby moje wyniki w najbliższych miesiącach były godne tego tytułu.

Przypomnijmy, że Jarzyńska wygrała ostatnie dwie edycje Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Wystartuje również w przyszłorocznej edycji, a warto dodać, że będą to także oficjalne mistrzostwa Polski kobiet na królewskim dystansie.