Uciekający Święty Mikołaj - druga odsłona Pucharu Maratonu Dbam o Zdrowie.

Ponad 300 osób jest już zapisanych na sobotni Puchar Maratonu Dbam o Zdrowie w Lesie Łagiewnickim. Start o godzinie 10, zawodnicy do pokonania będą mieli dystans 10 kilometrów.
Trzy tygodnie temu na uczestników czekała niespodzianka: w inauguracji tegorocznego cyklu wzięli udział zeszłoroczna zwyciężczyni łódzkiego maratonu Karolina Jarzyńska oraz Daniel Formela, mistrz Polski w crossduathlonie. Dla zawodowców nie był to bieg dla czystej przyjemności: mieli za zadanie gonić amatorów. Każdy którego nie zdołali wyprzedzić, otrzymał na mecie upominek od sponsora zawodów.

W tym tygodniu role się odwrócą. Uciekać będzie Święty Mikołaj, a biegacze będą mieli za zadanie go dogonić. Żeby okazać się "dobrym biegaczem", będzie się trzeba postarać, bo Mikołaj na starcie będzie miał kilka minut przewagi nad grupą pościgową. Ci, którym uda się go przegonić, mogą liczyć na upominki od sponsora.

Do drugiego biegu z cyklu pucharu można zapisywać się także w dniu zawodów. Biuro zawodów będzie się mieścić w świetlicy o środka rekreacyjno-wypoczynkowego Arturówek przy ulicy Skrzydlatej 75, Łódź. Kosz udziału przy rejestracji w dniu biegu wynosi 20 złotych.

Po biegu na zawodników czekać będzie posiłek regeneracyjny.