Puchar Łódź Maratonu DoZ. Biegacze dogonili Świętego Mikołaja i dostali prezenty [DUŻO ZDJĘĆ]

Aż 47 osób dogoniło uciekającego Świętego Mikołaja podczas drugiego biegu z cyklu Pucharu Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Każda z nich otrzymała świąteczne prezenty
W sobotę w Lesie Łagiewnickim odbył się drugi bieg z cyklu o Puchar Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. W pierwszym starcie zawodnicy do pokonania mieli 5 km, a każda kolejna impreza odbywa się już na dłuższym o kolejne 5 km dystansie. W mikołajkowych zawodach trzeba było więc pokonać 10 km, a w następnych trzech zaplanowanych biegach odpowiednio 15, 20 i 25 km. W każdym starcie biegacze zbierają cenne punkty, a najlepsi zostaną nagrodzeni w ostatniej z imprez przed Łódź Maratonem Dbam o Zdrowie.

Organizatorzy cyklu biegów o Puchar Łódź Maratonu DoZ dbają o to, by ich zawody nie były kolejnym zwykłym startem. Podczas pierwszej imprezy biegacze "uciekali" m.in. przed Karoliną Jarzyńską, najlepszą polską maratonką, która na trasę wyruszyła kilka minut później. Każdy, kto zdołał przybiec na metę przed mistrzynią, otrzymał komplet podarunków od firmy ALE, jednego ze sponsorów łódzkiego maratonu. W sobotę biegacze również musieli przyjąć od organizatorów małe wyzwanie. Tym razem wcielili się w rolę goniących, a musieli przybiec szybciej od... Świętego Mikołaja, który wystartował osiem minut wcześniej. Każdy, kto sprostał zadaniu, otrzymał mikołajkowy prezent. - Udało się to 47 osobom, czyli tak, jak przewidywaliśmy - mówią organizatorzy.

Najlepszy w zawodach okazał się Paweł Matner z Nysy, który... triumfował także w pierwszych zawodach o Puchar Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Czas, jaki dał mu zwycięstwo, to 37:17 min. Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się zaś Ewa Ochmańska (46:19 min.). - Trasę znałem już wcześniej, bo biegliśmy w tym samym miejscu, co na 5 km, tylko do pokonania mieliśmy dwie pętle - mówi Michał Napióra, jeden z uczestników zawodów. - Mimo niskiej temperatury trasa nie była zmrożona. Trzeba było uważać, by się nie poślizgnąć na liściach. Oczywiście mam zamiar wziąć udział w pozostałych zawodach z cyklu o Puchar Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Myślę też o starcie na królewskim dystansie w kwietniu. Dzięki takim zawodom mogę się dobrze przygotować.

Kolejne zawody (dystans 15 km) przewidziano na 18 stycznia. Łódź Maraton DoZ odbędzie się zaś 19 kwietnia. Każdy, kto chce dobrze przygotować się do tej imprezy, może skorzystać z bezpłatnych treningów Drużyny Dbam o Zdrowie z profesjonalnymi instruktorami. Więcej informacji na www.lodzmaraton.pl.