Karolina Jarzyńska nie wystartuje w Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie! Jest w ciąży!

Karolina Jarzyńska oficjalnie ogłosiła, że spodziewa się dziecka i wkrótce zmieni nazwisko. Oznacza to, że najlepsza polska maratonka nie wystartuje podczas Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie.
Jarzyńska o swojej decyzji oficjalnie poinformowała podczas konferencji prasowej w Warszawie. - Zapewniła jednak, że przyjedzie do Łodzi pokibicować - mówi Jan Szczepłek, rzecznik prasowy Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. - Obiecała też, że nie zakończy kariery sportowej i będzie starała się wrócić. Wszystko będzie oczywiście zależało od zdrowia jej i jej dziecka. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to powalczy o kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Jarzyńska: - Moje koleżanki po fachu też zachodziły w ciążę i wracały do kariery sportowej. Co więcej, często radziły sobie lepiej, niż przed ciążą. Wierzę, że tak będzie również ze mną.

Najlepsza polska maratonka jest nie tylko gwiazdą Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie, ale także jego ambasadorką. Czy fakt, że nie wystąpi w kwietniu w imprezie, będzie miał wpływ na umowę? - Nie będzie żadnych konsekwencji, wręcz przeciwnie - zapewnia Szczepłek. - Wszyscy, wspólnie z organizatorami biegu, firmą Dbam o Zdrowie oraz ALE kibicujemy jej i okazujemy wsparcie.

Nie ma jednak co ukrywać, że poziom sportowy podczas Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie, który jednocześnie będzie oficjalnymi mistrzostwami Polski w maratonie kobiet, znacznie spadnie. - Nic na to niestety nie poradzimy - rozkładają ręce organizatorzy. - Na pewno będziemy starali się zakontraktować jak najlepsze zawodniczki. Zbigniew Nadolski, nasz dyrektor sportowy zapewnia, że toczą się rozmowy z bardzo mocnymi zawodniczkami. Postaramy się o dobrą rywalizację.

Co więcej, podczas konferencji swój udział w łódzkim maratonie potwierdził także Yared Shegumo, który wygrał poprzednią edycję imprezy. Polak aktualnie przebywa w Etiopii, gdzie przygotowuje się do startu. - Najprawdopodobniej będzie to też jedyny występ Yareda w Polsce w tym sezonie - kończy Szczepłek.