Przedostatnia prosta Pucharu Maratonu Dbam o Zdrowie

Ponad 400 zawodników zgłosiło się do przedostatniego w tym roku Pucharu Maratonu Dbam o Zdrowie, który odbędzie się w niedzielę o godzinie 10 w Arturówku. Biegaczy nie odstraszył zwiększający się z każdym biegiem dystans do pokonania i frekwencja systematycznie rośnie w każdych kolejnych zawodach. Tym razem do pokonania będzie 20 kilometrów, czyli prawie połowa dystansu maratońskiego.
Puchar Maratonu już na stałe wpisał się do kalendarza biegowego w województwie łódzkim. Puchar składa się z pięciu odsłon, które mają za zadanie na bieżąco sprawdzać formę osób, które chcą spróbować swoich sił w maratonie lub towarzyszącym mu biegu na 10 kilometrów.

- Dla mnie zawody z cyklu Pucharu Maratonu to świetna okazja by porywalizować z kolegami i koleżankami znanymi z parku, ze wspólnych treningów - opowiada Sylwia Pastuszka, z drużyny Ambitne Tygrysice. - Przygotowuję się do swojego pierwszego maratonu w życiu i w niedzielę będzie pierwszy ze sprawdzianów. Na te zawody mam proste założenie: chcę pobiec szybciej niż na treningach. Sprawdzić, czy jestem w stanie wycisnąć coś więcej niż na indywidualnych treningach. Biorąc udział w maratonie, chcę udowodnić sobie, że mogę przebiec taki dystans, ale też chcę pokazać niedowiarkom, że jednak mi się to uda - zapowiada Sylwia.

W trakcie niedzielnej imprezy powinniśmy poznać także odpowiedź na pytanie, kto zwycięży w całym cyklu Pucharu Maratonu. Najbliżej tego są Ewa Ochmańska, która do tej pory zwyciężyła dwukrotnie: na pięć i dziesięć kilometrów oraz pochodzący z Nysy Paweł Matner, który do tej pory był najszybszy we wszystkich biegach.

Start i meta zawodów usytuowane będą na terenie obiektów MOSiR Łódź "Arturówek" przy ulicy Skrzydlatej 75. Osoby zwlekające z decyzją o starcie do ostatniej chwili, mogą zapisać się jeszcze na bieg w dniu zawodów. Opłata wynosi 20 zł.

Organizatorzy zapewniają elektroniczny pomiar czasu oraz gorące napoje i ciepły posiłek regeneracyjny na mecie.