DOZ Maraton Łódzki z PZU. Tak będą wyglądać medale

Każdy uczestnik DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU otrzyma pamiątkowy medal. Właśnie przedstawiono jego wygląd.
Każdy biegacz, który ukończy DOZ Maraton Łódzki z PZU, otrzyma tytuł maratończyka oraz oryginalny medal, którego projekt ściśle związany jest z Łodzią. - Genezą stworzenia znaku była chęć nieszablonowego oddania ducha współzawodnictwa, nie używając jednocześnie postaci biegacza standardowo wykorzystywanej w tego typu znakach i szeroko eksploatowanej w różnych formach - tłumaczą organizatorzy. - Dynamiczna kompozycja poszczególnych elementów znaku symbolizuje zawodników i ich różną pozycje w stawce biegu. W logotypie imprezy występują dodatkowo barwy, symbolizujące różnorodność uczestników imprezy: ich kolory skóry, płeć, czy wiek.

"Inspiracją kolorystyczną logo było również nawiązanie do barw używanych w logotypie Łodzi i sponsorów tytularnych imprezy (żółty, czerwony, niebieski, czarny, pomarańczowy). Paleta barw i kształtów użytych w znaku inspirowana była też akcentami w postaci form przestrzennych Katarzyny Kobro związanej z Łodzią awangardowej rzeźbiarki, czy motywów graficznych użytych na budynku zaplecza technicznego Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (najnowocześniejszego tego typu obiektu w Polsce) i łódzkiej ASP" - piszą organizatorzy biegu.

DOZ Maraton Łódzki z PZU odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia 2015 r. (sam maraton 19 kwietnia). Wciąż można wziąć udział w tym wydarzeniu. Zapisy oraz więcej informacji można znaleźć na stronie www.lodzmaraton.pl oraz www.facebook.com/lodzmaraton.