Olimpijka i rekordzistka Polski w maratonie pobiegnie ulicą Piotrkowską

To nie lada wyróżnienie dla wszystkich zawodników, którzy wezmą udział w zawodach Biegu ul. Piotrkowską Rossmann Run. Biegacze będą mieli okazję zmierzyć się z Małgorzatą Sobańską, która występowała m.in. na igrzyskach olimpijskich
Sobańska to aktualna rekordzistka Polski w maratonie, a dystans przebiegła w czasie 2:26.08 w Chicago. Warto dodać, że nikt nie pobił tego rezultatu już od 2001 roku, a zawodniczka zdążyła już zakończyć swoją zawodową karierę. Oprócz tego, startowała na igrzyskach olimpijskich w Atlancie i Atenach.

Nic więc dziwnego, że występ Sobańskiej na łódzkiej imprezie na dystansie 10 km to ogromne wyróżnienie nie tylko dla organizatorów, ale także samych zawodników. - Będzie to wspaniała okazja dla wszystkich naszych zawodników, aby pobiec ramię w ramię z tak zacną i szanowaną postacią w świecie biegaczy - zapewniają organizatorzy Biegu Piotrkowską Rossmann Run.

Przypomnijmy, że zawody odbędą się 24 maja, a już trwają zapisy. Jak już informowaliśmy, na dzień dzisiejszy w biegu udział weźmie już ponad tysiąc zawodników. Szczegóły nawww.biegpiotrkowska.pl .