Najbliższy weekend będzie rajem dla łódzkich biegaczy. Wiele imprez

Pierwszy weekend marca zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie dla miłośników biegania z Łodzi i okolic
W sobotę o 9 rano wystartuje w parku im. J. Poniatowskiego, 88. parkrun. Są to bezpłatne zawody na dystansie 5 kilometrów poprowadzone parkowymi alejkami. By wziąć w nich udział, wystarczy zarejestrować się na stronie parkrun.pl/rejestracja , a następnie przyjść na bieg z wydrukowanym kodem uczestnika. Łódzka edycja imprezy była w 2013 roku najpopularniejsza w całej Polsce, wzięło w niej udział ponad 1200 osób. Organizatorzy zapewniają pomiar czasu oraz obszerne statystyki dostępne na stronie.

Sprawdź się sam!

Sprawdź się sam - to test wytrzymałościowy, na który zapraszają UKS Azymut Pabianice oraz Łódzki Związek Orientacji Sportowej. Test odbędzie się w sobotę w godz. 10-13.30 na Rudzie Pabianickiej. Las Ruda - Popioły zapewnia uczestnikom biegu atrakcyjną trasę z licznymi podbiegami i zbiegami. Zawody rozegrane zostaną na nietypowych dystansach: 4,04 oraz 6,06 i 8,08 kilometra. Biegacze startować będą w systemie interwałowym (tak jak się to np. odbywa w biegach narciarskich).

Koszt udziału to 6 zł. Miejsce startu oraz biuro zawodów zlokalizowane będzie przy skrzyżowaniu ulicy Betonowej i Cienistej.

Mityng z okazji 90-lecia RKS Łódź

Halowy Mityng Lekkoatletyczny z okazji 90-lecia Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi rozpocznie się w sobotę o 14. w hali RKS przy ulicy Rudzkiej 37. Zawodnicy będą mieli do wyboru kilka dyscyplin. Odbędą się biegi na dystansach od typowo sprinterskich 60 metrów poprzez 400 i 800, aż do biegu na 1500 metrów i przez płotki. Przeprowadzone zostaną także zawody w skoku wzwyż, w dal oraz trójskoku.

W mityngu weźmie udział srebrny medalista zeszłotygodniowych halowych mistrzostw Polski w Sopocie Tomasz Osmulski. Po świetnym występie nad morzem Osmulski za cel stawia sobie poprawienie 17-letniego rekordu hali RKS w biegu na 1500 m.

Puchar Maratonu DoZ

W niedzielę o godz. 10 biegiem na 25 km zakończy się tegoroczny puchar Maratonu Dbam o Zdrowie. Zawody zostaną rozegrane na terenie Arturówka. Start i meta zawodów usytuowane będą na terenie obiektów MOSiR Łódź przy ulicy Skrzydlatej 75.

Osoby, które zdecydują się wystartować w biegu, a nie zarejestrowały się przez internet, mogą zapisać się do udziału w dniu zawodów. Opłata wynosi 20 zł.

LCJRun

Niecały miesiąc pozostał do uruchomienia zapisów na LCJRun czyli pierwszy w Polsce nocny bieg po pasie startowym lotniska. Zawody odbędą się w nocy z 17 na 18 maja na płycie Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi. Biegacze będą mieli do pokonania dystans 5 kilometrów.

Patronat medialny nad imprezą sprawuje "Gazeta Wyborcza Łódź". Zapisy ruszają 31 marca. Obowiązuje limit uczestników.

Łódzki Bieg Niepodległości

W tym roku, by wziąć udział w biegu z okazji Święta Niepodległości, nie będzie trzeba wybierać się np. do Warszawy. Zawody na dystansie 10 kilometrów zostaną rozegrane w Łodzi w dniu 11 listopada o godzinie 11. Trasa posiadać będzie atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Oprócz biegu głównego organizator, Klub Sportowy Alaska, zapowiada 5-kilometrowy marsz nordic walking oraz bezpłatne biegi dla dzieci.

Patronat medialny nad imprezą objęła "Gazeta Wyborcza Łódź". Zapisy ruszają 1 września na stronie www.Bieg11Listopada.pl.