Drugi Międzynarodowy Bieg po Babeczki [ZDJĘCIA]

Blisko 180 osób wzięło udział w Drugim Międzynarodowym Biegu po Babeczki zorganizowanym przez parkrun Łódź z okazji Dnia Kobiet.
Oprócz pięciokilometrowej trasy wokół Parku im. Poniatowskiego na biegaczy czekały na mecie słodkie babeczki oraz ciasta przygotowane przez panie biorące udział w parkrunie. Poczęstunek był tak duży, że organizatorzy musieli dostawić własny stół, by pomieścić na nim przyniesione przez zawodników słodkości.

By otrzymać babeczkę, biegający panowie musieli spełnić tylko jeden warunek: pojawić się na parkrunie w krótkich spodenkach. Prawdziwie wiosenna pogoda sprawiła, że większość mężczyzn miała pełne prawo do otrzymania pamiątkowej muffinki.

Organizatorzy biegu przed startem żartowali, że wprowadzają nowatorski sposób mierzenia czasu i określania frekwencji na swojej imprezie: każde z ciastek miało swój unikalny numer, przypisany do miejsca zajętego w zawodach.

- Kapitalny pomysł z tymi babeczkami. Dzięki nim udało mi się dzisiaj ustanowić nowy rekord życiowy - relacjonował na mecie Marcin Gwiaździński, dla którego był to szósty parkrun. - Przed startem dokładnie obejrzałem, jakie ciasta i jakie babeczki są za które miejsce. Oszacowałem swoje tempo, wziąłem poprawkę na to, że przyszła ze mną moja kochana żona Kasia, więc musiałem się bardziej postarać. Taki był mój przepis na poprawienie swojego dotychczasowego rekordu o prawie pół minuty. Teraz jeszcze posiłek regeneracyjny i wracamy do domu - opowiadał Marcin.

Chociaż nie padł rekord frekwencji (zabrakło 7 osób), to zabawy było co niemiara. Pierwsi biegacze pojawili się w parku tuż po 8 rano. Niektórzy chcieli połączyć parkrun ze swoim treningiem, a inni po prostu porozmawiać przed startem. Długo po zakończeniu zawodów w parku pozostały jeszcze grupki biegaczy.

Najszybszy w 89. edycji parkrun Łódź był Jacek Trociński z czasem 18 minut i 29 sekund, a wśród kobiet Ilona Maciąg, która linię mety minęła po 23 minutach i 21 sekundach.

Kolejne zawody w przyszłą sobotę o 9 rano. Udział w biegu jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja na stronie www.parkrun.pl.