W weekend odbędzie się IV Majowy Piknik Sportowy we Wiączyniu

W niedzielę o 11.30 odbędzie się czwarty Majowy Piknik Sportowy we Wiączyniu Dolnym koło Łodzi. Główną atrakcją będzie bieg przełajowy na dystansie 10 kilometrów po Lesie Wiączyńskim. Oprócz biegu rozegrane zostaną Mistrzostwa Ziemi Łódzkiej w nordic walking oraz biegi dziecięce
Piknik będzie miał miejsce na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Zbyszko, którego główną atrakcją jest stadnina koni, stąd też nie zabraknie atrakcji przygotowanych przez tamtejszy klub jeździecki. Będzie można obejrzeć pokazy jazdy konnej, a do dyspozycji gości będą profesjonalni instruktorzy, którzy zaoferują swoją pomoc w sprawach związanych zarówno ze sportem jeździeckim, jak i z jazdą rekreacyjną. Kibice będą mogli spróbować specjałów szefa kuchni przygotowywanych na olbrzymim grillu. - Pamiętając o dzieciach, oferujemy również oprowadzanki oraz pogawędki o kucykach, które cieszą się największym powodzeniem wśród najmłodszych - zapewnia Maria Antosiewicz-Połeć, dyrektor Klubu Jeździeckiego Zbyszko.

Impreza, jak co roku, połączona jest z wręczeniem pucharów oraz imiennych medali za udział w zimowym Grand Prix Łodzi. - Chcemy w ten sposób podziękować wszystkim uczestnikom zimowego cyklu za wytrwałość i wspólną zabawę - mówi Bartłomiej Sobecki, organizator zawodów. - Każdy, kto u nas biegał i ukończył przynajmniej cztery biegi z sześciu, otrzyma medal z wygrawerowanym swoim nazwiskiem. Oprócz tego najszybsi zawodnicy zostaną nagrodzeni pamiątkowymi pucharami - dodaje.

- W tegorocznym Grand Prix, które odbywało się od listopada 2013 do marca 2014 na terenie Parku 3 Maja wystartowało blisko 500 zawodników. Uczestnicy rywalizowali w bardzo rożnych warunkach. Biegaliśmy po śniegu, w deszczu, po błocie, a czasem nawet świeciło słońce - podsumowuje swoje zawody Bartłomiej Sobecki.

W klasyfikacji generalnej najlepsi okazali się: Sebastian Kosęda z Łowicza, który wyprzedził Krzysztofa Pietrzyka oraz Błażeja Skowrońskiego z Koluszek. Wśród pań po raz trzeci bezkonkurencyjna okazała się Monika Kaczmarek z Łodzi, która była szybsza niż Zuzanna Mokros z Pabianic oraz Małgorzata Michalak-Mattar z Łodzi.

W ramach GP Łodzi odbyła się po raz drugi klasyfikacja studentów, której partnerem jest firma Accenture z Łodzi. Jej zwycięzcami zostali Monika Kaczmarek z Łodzi oraz Błażej Skowroński z Koluszek.

Współorganizatorami Grand Prix Łodzi był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi, Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi oraz Klub Sportowy Alaska.

- To było w zimie. W niedzielę biegać będziemy na 10 kilometrów. Będzie to bieg przełajowy. Na chwilę obecną prognozy pogody są optymistyczne, jednak może się zdarzyć, że na trasie natkniemy się na błoto - opowiada Bartłomiej Sobecki. - Oprócz biegu zapowiada się silna rywalizacja w marszu nordic walking, który jest równocześnie traktowany jako Mistrzostwa Ziemi Łódzkiej. W zeszłym roku zwyciężyła Aleksandra Przybył i w tym szykuje się do obrony tytułu - mówi Bartłomiej.

Do biegu głównego oraz marszu zapisało się już ponad 320 zawodników. Zapisy do biegów dziecięcych przyjmowane będą w dniu zawodów, obowiązuje limit 150 dzieci.

Start biegu o godz. 11.30, a marszu nordic walking pięć minut później. Wpisowe w dniu zawodów wynosi 45 złotych. Biegi dziecięce są bezpłatne.