Ostatnie odliczanie do LCJRun, czyli biegu po pasie lotniska

W sobotę punktualnie o godzinie 20 zostanie otwarte biuro zawodów LCJRun, czyli pierwszego w Polsce biegu po pasie startowym czynnego międzynarodowego lotniska. Start biegu planujemy na godzinę 00.30. Swój udział zapowiedziało blisko 850 zawodników nie tylko z Łodzi, ale i z całej Polski. Zapisy do LCJRun ruszyły w samo południe w poniedziałek 31 marca i trwały niewiele ponad dwie godziny.
- Były to jedne z najszybszych w historii zapisów internetowych na bieg, który odbywa się w Łodzi. Nasze obawy, czy ktoś będzie chciał się ścigać po pasie lotniska w środku nocy, okazały się bezpodstawne. Cieszymy się, że nasza impreza może konkurować pod względem atrakcyjności z o wiele większymi zawodami rozgrywanymi w Łodzi - mówi Ewa Bieńkowska, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Łódź, który jest współorganizatorem LCJRun.

- Apelujemy do wszystkich biegaczy o dostosowanie się do informacji przekazywanych przez organizatorów, a w szczególności o zachowanie godzin, na które przewidziana jest ich odprawa - dodaje Ewa Bieńkowska. - Pozwoli to na szybszą kontrolę bezpieczeństwa i być może pozwoli na start trochę wcześniej.

- Prosimy o zachowanie rozwagi - dopowiada Bartłomiej Sobecki, dyrektor zawodów. - Prosimy pamiętać, że zawody rozgrywane będą na płycie lotniska i obowiązują nas identyczne procedury i przepisy jak przed podróżą samolotem. Mam nadzieję, że uda się przeprowadzić odprawę sprawnie i pozostanie nam tylko cieszyć się nietypowym biegiem - zachęca Sobecki.

- Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla naszych uczestników - mówi Maciej Woźnicki, jeden z organizatorów. - Biuro zawodów zorganizowane będzie w miejscu, gdzie zwykle zaczyna się odprawę, czyli przy nadaniu bagażu. Tam wydawać będziemy numery startowe. Zadbamy też o odpowiednią odprawę muzyczną biegu oraz nawiążemy do klasyki polskiej kinematografii, jeśli chodzi o komunikaty lotniskowe - opowiada Maciej.

Oprócz tego organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników na wspólną rozgrzewkę, którą poprowadzą wspólnie Piotr Kędzia (dwukrotny olimpijczyk z Łodzi, założyciel Olimpijskiej Akademii Biegania) oraz trenerzy z klubu Sport Vera.

- Zapewniamy bardzo szybką trasę, prawie 5 km w idealnej linii prostej. Myślę, że takiego biegu nigdy w Polsce nie było - mówi dyrektor zawodów Bartłomiej Sobecki. - Na półmetku zafundujemy zawodnikom zastrzyk energii, a na całej długości trasy biegaczy dopingować będą nasi wolontariusze.

Program imprezy:

0:00 - otwarcie biura zawodów (numer startowy można odebrać tylko osobiście z dowodem tożsamości)

21:00 - start odprawy pierwszej grupy zawodników zgodnie z nadanym numerem startowym

23:00 - zamknięcie biura zawodów

23:45 - rozgrzewka dla uczestników

00:30 - start biegu LCJRun

1:15 - dekoracja uczestników biegu

1:30 zakończenie imprezy

Terminal 3: od godziny 20 do 23 w terminalu będzie można wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Vera Sport oraz przebadać się na stoisku NZOZ Sachmet i zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Hala odlotów: Po odprawie zawodnicy będą mogli dokonać wideoanalizy ruchu na stosiku sklepu Sport-Factory, wziąć udział w konsultacjach z fizjoterapeutą Robertem Nowickim oraz odwiedzić stoisko NZOZ Sachmet. Po odprawie będzie również otwarty sklepik, gdzie będzie można kupić napoje, przekąski itd.

* w godzinach 20-21 obowiązuje "happy hour", czyli darmowy parking dla biegaczy przez okres całej imprezy.

Szczegółowe informacje na temat biegu dostępne są na stronie www.lcjrun.pl