Biegacze jak pasażerowie, czyli LCJRun - bieg po płycie lotniska [GALERIA]

Tego w Polsce jeszcze nie było. W nocy z 17 na 18 maja na łódzkim lotnisku odbyła się impreza LCJRun, czyli pierwszy w kraju bieg po pasie startowym czynnego międzynarodowego lotniska. W zawodach na dystansie 5 km wzięło udział kilkuset zawodników
Impreza przyciągnęła około 800 zawodników i kibiców nie tylko z Łodzi, ale z całego kraju. Nie ma się jednak czemu dziwić, bowiem LCJRun był pierwszymi takimi zawodami w Polsce. Po pasach startowych lotniska biegacze do tej pory mieli okazję biegać m.in. w Stanach Zjednoczonych czy Niemczech.

Aby pobiec na łódzkim, każdy zawodnik musiał przejść przez kontrolę bezpieczeństwa, identyczną, jak przed podróżą samolotem. Uczestnicy dostali też specjalne koszulki startowe wzorowane na uniformach pilotów.

Zawodnicy nie mieli łatwych warunków szczególnie, że wyruszyli na trasę o godz. 0.30, a pierwsi przeszli kontrolę po godz. 21. Nie można też zapominać o gęstej mgle, która towarzyszyła uczestnikom podczas biegu. - Ale to stworzyło swój klimat - mówi pan Tomasz, który przyjechał na bieg z Aleksandrowa. - Naprawdę warto było uczestniczyć w tej imprezie. To nie był zwykły bieg po ulicach miast, ale coś niecodziennego. Mam nadzieję, że LCJRun wpisze się w biegowy kalendarz Łodzi na dobre.

Monika, która również pokonała dystans 5 km, na co dzień nie uprawia biegania. - Przyciągnęła mnie za to sama idea biegu po pasie startowym lotniska - mówi. - Dużo podróżowałam po całym świecie, ale nie miałam okazji lecieć z Łodzi. Zwiedziłam więc to lotnisko chociaż podczas biegu, a forma połączenia tego ze sportem to doskonały pomysł.

W hali odlotów czekały na zawodników różne atrakcje, m.in. konsultacje ze specjalistami czy projekcje filmów związanych z bieganiem. Nie zabrakło również kibiców, którzy obserwowali zmagania biegaczy ze specjalnego tarasu widokowego lotniska. Zawodnicy po pokonaniu trasy dostali również gadżety od sponsorów LCJRun.