Ostatnie odliczanie do Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

W sobotę odbędzie się ważna impreza dla biegaczy nie tylko z Łodzi, ale i z całej Polski. W Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run wystartuje rekordowa liczba blisko 4,5 tys. uczestników
Bieg Piotrkowską Rossmann Run na dobre wpisał się w kalendarz łódzkich imprez sportowych. Zawody odbywają się już od 12 lat i stały się wizytówką miasta. - Dla nas to kolejny weekend, kiedy biegacze staną w maju na starcie wyścigu ulicą Piotrkowską - cieszy się Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, która otrzymała od organizatorów pierwszy numer startowy. - Co prawda zawodnicy jeszcze nie będą mogli pokonać całego odcinka na deptaku, ponieważ nie zakończyliśmy jeszcze prac budowlanych, ale część jest już otwarta. Kibicuję wszystkim biegaczom i mam nadzieję, że uzyskają dobre czasy. Sama też przyjadę na zawody.

Warto przypomnieć, że w styczniu 2014 organizatorzy Biegu Piotrkowską podpisali nową trzyletnią umowę z firmą Rossmann, która po raz kolejny została tytularnym sponsorem zawodów. Co ciekawe, w imprezie wezmą udział również przedstawiciele korporacji, którzy mają swój oddzielny klub biegowy. - Cieszymy się, że popularność biegu wzrasta. W ubiegłym roku było 2 tys. zapisanych zawodników, a teraz jest ich dwa razy więcej. Zachowując taką tendencję, za rok powinno być 8 tys. biegaczy na starcie, a za kilka lat może dobijemy do 40 tys. - śmieje się Tomasz Cieślak, przedstawiciel Rossmanna. - Największą wartością biegu jest fakt, że to zawody nie tylko dla zawodowców, ale również rodzin i amatorów. Ważny jest fakt, że wystartują z nami dzieci, które zamiast siedzieć przed komputerem, pobawią się z nami na świeżym powietrzu.

I dodaje: - W tym roku pobiegnie około 80 przedstawicieli naszej firmy. Rok temu było o 30 chętnych mniej. Widać, że popularyzacja biegania w naszej firmie rośnie, ale nie tylko, bo zgłoszeń jest coraz więcej i to z każdego zakątka Polski.

Jackowi Chmielowi, dyrektorowi sportowemu zawodów, pozostało jedynie zaprosić ostatnich chętnych do zapisów (środa, czwartek, piątek - godz. 14-19 - Rynek Manufaktury). - Trasa będzie płaska i szybka - zapewnia Chmiel. - Mamy zgłoszenia z 17 krajów, a jeśli chodzi o naszych rodaków, to zapisali się zawodnicy od Suwałk po Zgorzelec i od Szczecina po Przemyśl. To będzie więc prawdziwy ogólnopolski bieg.

Przypomnijmy, że bieg główny rozpocznie się w sobotę o godz. 18.30. W sesji porannej zaplanowano za to biegi towarzyszące. Więcej informacji na stronie www.biegpiotrkowska.pl.