IV Bieg Fabrykanta, czyli 10-kilometrowa lekcja historii Łodzi

To kolejna ciekawa impreza dla łódzkich biegaczy. Pod koniec sierpnia odbędzie się tradycyjnie w ostatnią sobotę wakacji (30 sierpnia), a trasa prowadzi przez najstarsze tereny miasta
IV Bieg Fabrykanta odbędzie się tradycyjnie w ostatnią sobotę wakacji, w tym roku będzie to 30 sierpnia. Honorowy Patronat nad IV Biegiem Fabrykanta objęła Prezydent Miasta Łodzi - Hanna Zdanowska. Zeszłoroczna edycja zawodów cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem - zapisy skończyły się po trzech tygodniach - tegoroczny limit uczestników został ustalony na 900 biegaczy. Centrum zawodów zlokalizowane będzie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w budynku Hydroforni, a start i meta przy fabryce Ludwika Grohmana, jednego z największych łódzkich fabrykantów. - Udział w Biegu Fabrykanta to biegowa lekcja historii po "Ziemi Obiecanej" znanej z filmu Andrzeja Wajdy o tym samym tytule. Trasa biegu prowadzi po jednej z najstarszych części Łodzi. Wzorem poprzednich edycji dla wszystkich uczestników przygotowujemy medal z kolejnym zabytkiem znajdującym się na trasie zawodów - mówi Bartłomiej Sobecki, dyrektor Biegu Fabrykanta.

Trasa Biegu Fabrykanta poprowadzona jest przez najstarsze tereny Łodzi, zawodnicy w trakcie biegu mijają m.in. Wyższą Szkołę Filmową, Beczki Grohmana, Pałac Scheibrela, park Źródliska. - Bieg Fabrykanta to jedno z najciekawszych wydarzeń w kalendarzu biegowym w Polsce - mówi Arkadiusz Jaksa, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi. - Przede wszystkim ze względu na trasę, która biegnie między innymi przez najstarszy i najpiękniejszy łódzki park Źródliska. Jestem zawodnikiem Klubu Korona Pabianice i z ogromną przyjemnością sam uczestniczę w tym Biegu, a jako dyrektor chętnie współpracuje przy tego typu inicjatywach.

I dodaje: - Podczas zawodów, na trasie przebiegającej m.in. przez park można podziwiać rzadkie okazy drzew, jeden z najciekawszych budynków w Łodzi należący do łódzkiej Palmiarni, która jest zarazem jedną z najnowocześniejszych w Europie oraz "Domek Ogrodnika" odrestaurowany w 2010 r. i należący obecnie do Akademii Sztuk Pięknych.

Podczas tegorocznej edycji Biegu Fabrykanta rozegrane zostaną mistrzostwa Polski radców prawnych i aplikantów radcowskich, których organizatorem jest Okręgowa Izba Radców Prawnych w Łodzi. Natomiast Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna została partnerem klasyfikacji firmowej. Zapisy do IV Biegu Fabrykanta startują 26 maja o godz. 20. Szczegóły można znaleźć na stronie www.biegfabrykanta.pl