Sport.pl

Biegacze sprawdzą się na łódzkim poligonie

Ponad 100 osób zadeklarowało swoją chęć, by w niedzielę pobiegać po poligonie na Brusie. Nie chodzi tu o zaległe przeszkolenie wojskowe, ale o kolejną odsłonę Letniego Grand Prix Łodzi 2014
Na szczęście nie będzie trzeba wstawać skoro świt, by zdążyć na zawody, te bowiem startują dopiero o godz. 11.30. Uczestnicy do pokonania będą mieli, po raz pierwszy w historii, trasę poprowadzoną przez stary poligon wojskowy na Brusie. Składać się na nią będą trzy okrążenia, które w sumie dadzą dystans około 10 kilometrów. - Chcieliśmy zaproponować naszym biegaczom coś fajnego, coś nowego, coś, czego jeszcze nie było. Na oku mieliśmy kilka atrakcyjnych miejscówek, gdzie można by zrobić zawody. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na poligon - opowiada Bartłomiej Sobecki, organizator.

Drugi bieg Letniego Grand Prix składać się będzie z trzech okrążeń wokół poligonu. - Każde z nich ma ponad trzy kilometry. Na trasie, jak przystało na bieg przełajowy, znajdą się górki oraz schron, przez który będzie trzeba przebiec. Ma on kilkadziesiąt metrów długości i znajduje się w pobliżu strzelnicy, przez którą de facto też trasa będzie prowadzić - opisuje trasę Sobecki. - Po tych zawodach chyba każdy będzie mógł śmiało powiedzieć, że był i ćwiczył na prawdziwym poligonie.

Ci, którzy nie lubią biegać, będą mogli wziąć udział w marszu nordic walking na dystansie 5 kilometrów, który odbędzie się o godz. 10.15. Oprócz marszu zostaną rozegrane zawody dla najmłodszych na trzech różnych dystansach. Przedszkolaki pobiegną na 150 metrów, uczniowie klas 1-3 na 500, a najstarsi (klasy 4-6) do pokonania będą mieli 1500 metrów. Zgłoszenia do biegów dziecięcych odbywać się będą w dniu zawodów. Biegi dziecięce rozpoczną się 5 minut po starcie marszu nordic walking. Na mecie każde dziecko otrzyma słodki upominek.

W poszczególnych odsłonach letniego cyklu biegacze nie będą nagradzani. Każdy, kto ukończy przynajmniej trzy z czterech biegów, otrzyma pamiątkowy imienny medal. Zwycięzcy kategorii wiekowych (miejsca 1.-3.) dostaną statuetki.

Zapisów można dokonywać w biurze zawodów, które zlokalizowane będzie na terenie poligonu Brus (pierwszy wjazd z ulicy Krańcowej od strony ulicy Konstantynowskiej) od godz. 9. Cena to 20 złotych za bieg lub marsz. Zawody dla dzieci są bezpłatne.

Współorganizatorami Letniego Grand Prix Łodzi są Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi oraz Klub Sportowy Alaska.

Więcej o: