Powakacyjna reaktywacja - w weekend aż trzy imprezy dla biegaczy z Łódzkiego

Aż w trzech imprezach biegowych w Łodzi i okolicach będą mogli wziąć udział w ten weekend spragnieni rywalizacji łodzianie.
W sobotę o 9 rano w parku im. ks. J. Poniatowskiego odbędzie się 115 parkrun, kilka godzin później w Rochnie koło Koluszek wystartuje trzeci bieg Pożegnanie Wakacji. Zwieńczeniem sportowego weekendu będzie rozgrywany w Tomaszowie Mazowieckim 33. Bieg im. Bronisława Malinowskiego.

Parkrun

Parkrun powakacyjna reaktywacja - pod takim hasłem wystartuje w sobotę ten darmowy bieg na pięć kilometrów w parku im. ks. J. Poniatowskiego. Otwarta formuła parkrun powoduje, że może w nim wziąć udział każdy chętny. Wystarczy zarejestrować się na stronie imprezy, wydrukować kod uczestnika i stawić się o 8.45 w parku.

Po blisko trzech latach działalności w Polsce, parkrun został nominowany do plebiscytu Biegowe Wydarzenie Roku. Wyniki ogłoszone zostaną na gali PZU Festiwalu Biegowego, która odbędzie się w piątek wieczorem. Organizatorzy liczą na zajęcie wysokiej pozycji, gdyż nagroda pieniężna pozwoliłaby m.in. na otwarcie kolejnych lokalizacji w Polsce.

Pożegnanie lata w Koluszkach

W sobotę po parkrunie miłośnicy biegania mogą przenieść się do Rochny koło Koluszek, gdzie odbędzie się trzeci Bieg Pożegnanie Wakacji. Oprócz biegu głównego na 5 km (godzina 18), odbędą się także zawody dla młodzieży (od godziny 16.30 do 17.30). Biegi dla najmłodszych prowadzone będą na dystansach od 100 do 3000 m na alejkach leśnych wokół akwenu wodnego na pograniczu Gmin Koluszek i Brzezin.

Wpisowe za udział w biegach wynosi: 10 złotych w zawodach dziecięcych i młodzieżowych oraz 15 w biegu głównym. W sobotę zapisy możliwe będą do godziny 16.15 (dzieci) i 17.30 (dorośli). Biuro zawodów zlokalizowane będzie w okolicy przystani wodnej przy "Hotelu Nad Mrogą" Rochna koło Koluszek.

33. Bieg Tomaszowski im. Bronisława Malinowskiego

Największa impreza biegowa nadchodzącego weekendu. Chociaż z Łodzi do Tomaszowa jest kilkadziesiąt kilometrów, to zawody te cieszą się niesłabnącą popularnością wśród łódzkich biegaczy. Za pośrednictwem strony internetowej do zawodów zapisało się ponad 440 osób z całej Polski.

Niedzielne zawody są jednym z najstarszych rozgrywanych w naszym kraju biegów ulicznych. Poświęcone są pamięci Bronisława Malinowskiego, trzykrotnego olimpijczyka z Monachium, Montrealu oraz Moskwy, złotego medalisty tych ostatnich Igrzysk w biegu na 3 kilometry z przeszkodami.

Według historii umieszczonej na stronie TKKF Tomaszów Mazowiecki geneza biegu jest następująca:

Bronisław Malinowski zginął w Grudziądzu w 1981 roku, uderzając swoim autem w barierkę na moście. To właśnie z tego miejsca wystartowali rok później biegacze z całego kraju, którzy przyjechali uczcić pamięć znakomitego sportowca. Imprezę zorganizował jego brat - Robert. W biegu tym wzięła udział kilkunastoosobowa grupa tomaszowian. W drodze powrotnej z Grudziądza, w autokarze padł pomysł zorganizowania podobnego biegu w Tomaszowie. I już po dwóch tygodniach na osiedlu Niebrów odbył się lokalny bieg na dystansie 5 km, w którym wystartowało 250 osób. Od trzeciej edycji impreza rozgrywana jest na dystansie 10 kilometrów.

Biuro zawodów, start oraz meta znajdować się będą na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Nowowiejskiej 9/27 w Tomaszowie Mazowieckim. Zgłoszenia przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 9.00-10.30. Pozostało około 50 wolnych miejsc, opłata startowa wynosić będzie 50 złotych. Każdy z zawodników na mecie otrzyma pamiątkowy medal, a najszybsi w kategoriach wiekowych upominki rzeczowe.