Biegowy zawrót głowy: aż siedem imprez w ten weekend w Łódzkiem!

Po pierwszym weekendzie września, w którym biegacze mieli do wyboru trzy imprezy w Łodzi i okolicach, nadchodzący zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie.
Oprócz cotygodniowego parkrunu biegi dla siebie znajdą ultramaratończycy, miłośnicy rajdów pieszych, fani biegania z psami. Biegając, będzie można także pomóc zbierać pieniądze w pierwszej edycji Business Run w Łodzi.

Setka po łódzku to rajd długodystansowy organizowany przez Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi we współpracy z Łódzkim Oddziałem PTTK. W piątek o godz. 20 startuje siódma edycja rajdu.

Impreza polega na przebyciu pieszo 100 km w ciągu 24 godzin bądź 50 km w ciągu 12 godzin. Każdy z uczestników zostanie wyposażony w mapę z zaznaczoną trasą, a także jej dokładny opis ułatwiający orientację w terenie nawet w ciemnościach wrześniowej nocy. Trasa setki podzielona jest na dwie pętle po 50 km każda.

Baza rajdu usytuowana będzie w Gimnazjum nr 3 im. T. Kościuszki w Pabianicach (dojazd z Łodzi tramwajem MPK linii 41). Start w piątek o godz. 20 z bazy rajdu. Organizatorzy szacują, że wszyscy biorący w niej udział powinni być na mecie po około dobie, czyli w sobotę około 20.

Więcej informacji na stronie: www.skpb.lodz.pl

Parkrun w parku im. ks. J. Poniatowskiego - darmowe zawody na dystansie 5 kilometrów, organizowane przez fundację parkruny zajęły czwarte miejsce w ogólnopolskim plebiscycie na biegowe wydarzenie roku, którego wyniki zostały ogłoszone w zeszły piątek.

W Łodzi parkrun odbywa się od ponad dwóch lat. W tym tygodniu po raz 116 dwa okrążenia wokół parku Poniatowskiego pokona około 130 biegaczy. By wziąć udział w parkrunie, wystarczy zarejestrować się na stronie imprezy oraz pojawić na starcie z wydrukowanym kodem uczestnika. Start w każdą sobotę o godzinie 9 w okolicy parkingu przy ulicy Inżynierskiej.

Maraton Wokół Jeziora Sulejowskiego - zostanie rozegrany w sobotę na rzadko spotykanym dystansie 50 kilometrów. Trasa w większości prowadzić będzie leśnymi ścieżkami i duktami wokół Jeziora Sulejowskiego. Na zawodników czekają malownicze zakątki wybrzeża jeziora, rozlewiska Luciąży, atrakcyjne zatoki oraz nadbrzeżne wydmy i piękne sosnowe lasy.

Dla osób, które nie czują się na siłach, by pokonać trasę ultramaratonu, a chcą zwiedzić okolice Jeziora Sulejowskiego, przygotowano bieg na dystansie 10 km (start w sobotę o godzinie 11).

Biuro zawodów, start i meta znajdować się będą w hotelu Podklasztorze w Sulejowie. Start ultramaratonu o godz. 10.30, obowiązuje limit czasu na ukończenie i wynosi 8 godzin. Wpisowe w dniu zawodów to 40 złotych (10 km) lub 80 (ultramaraton).

Informacje o imprezie dostępne są na stronie: www.bikeorient.pl/maraton

VI Memoriał im. Władysława Lisieckiego w Zgierzu. Organizatorzy memoriału przygotowali aż sześć różnych biegów. Najmłodsi (rocznik 2008) do pokonania będą mieli 100 metrów, uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum zmierzą się z dystansami od 400 metrów do 2 kilometrów. Start biegów dziecięcych o godz. 11.

Bieg dla dorosłych na dystansie 5 kilometrów odbędzie się o godz. 12.30. Zgłoszenia przyjmowane będą w godzinach 9.45-10.45 w biurze zawodów, które będzie się mieścić w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Staffa 26 w Zgierzu.

Dog Orient 2014 to propozycja dla tych, którzy lubią biegać lub spacerować ze swoim psem nie tylko po najbliższym parku. Nie jest to klasyczny bieg, ale rajd przełajowy, na którym każdy może spróbować swoich sił.

Dog Orient rozegrany zostanie na dwóch różnych dystansach: w klasie hobby jest to 15 kilometrów, trasa dłuższa liczyć będzie 30 kilometrów. Jak piszą na swojej stronie organizatorzy, w przypadku walki o nagrody trzeba będzie przynajmniej potruchtać. Obie trasy będą głównie przebiegać wzdłuż rzeki Ner oraz na terenie Uroczyska Porszewice.

Biuro rajdu otwarte będzie w piątek (w godzinach 19-20) oraz w sobotę (8-10) i mieścić się będzie w "Ośrodku nad Stawem" przy ulicy Łaskiej 64/66. Start zawodów o godz. 11.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.dogorient.pl

Łódź Business Run - to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który rozpoczyna się jednocześnie 14 września 2014 roku o godzinie 10.30 w różnych miastach Polski.

W 2013 roku w jego ramach odbyły się trzy równoległe biegi w Krakowie, Poznaniu i Katowicach. W tym roku po raz pierwszy wystartują też biegi w Łodzi i Warszawie.

Celem inicjatywy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacji. Łódź pobiegnie dla Tomka Matuszkiewicza, pracownika filii Caritasu Archidiecezji Łódzkiej.

Dystans do pokonania dla jednego uczestnika pięcioosobowej sztafety w Łodzi wynosi 3,8 km. Trasa prowadzić będzie ulicą Piotrkowską od Pasażu Schillera do Roosevelta, a następnie po nawrocie aż do placu Wolności.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg Łódź Business Run, otrzymają pamiątkowe medale.

I Bieg na Wzniesieniach na dystansie 10 kilometrów wystartuje w niedzielę o godzinie 11. Start i meta znajdować się będą w Gminno-Parkowym Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie. Trasa prowadzić będzie przez Byszewo, Głogowiec oraz wzniesieniami pośród lasów w Bogini. Na liście startowej znajduje się już komplet, 300 zawodników.

Zgłoszenia będą przyjmowane w dniu zawodów w godzinach 8.30-10 w biurze biegu: Plichtów 21. Opłata startowa wynosi 40 złotych. Na mecie na zawodników czekać będą pamiątkowe medale. Dla najszybszych w kategoriach wiekowych i klasyfikacji generalnej przewidziano puchary oraz dyplomy.