Kolejny biegowy weekend przed nami - od piątki do połówki

Biegacze nie zwalniają tempa! Nadchodzący weekend po raz kolejny będzie oferował mnóstwo imprez biegowych do wyboru: od pięciu kilometrów do półmaratonu
Wszyscy chętni będą mogli na parkrunie zagłosować na wniosek numer L0171 do Budżetu Obywatelskiego. Przygotowujący się do jesiennych maratonów będą mieli okazję sprawdzić swoją formę w trakcie półmaratonu w Łowiczu lub w biegu na 10 kilometrów w Sokolnikach.

12 godzin z Koroną - sobota, godz. 7, Pabianice

Trasa biegu odbywać się będzie na pętli o długości 1277 metrów i poprowadzona będzie wokół zbiornika wodnego na terenie obiektu MOSiR Businka (Lewityn) w Pabianicach. Zwycięży ten, kto pokona w ciągu 12 godzin najdłuższy dystans. Pierwsze 15 osób, które pokonają 33 okrążenia (czyli dystans maratonu), otrzyma pamiątkowe szklane medale.

Start zawodów zaplanowany jest na godzinę 7 rano w sobotę. Ci, którzy jednak wolą dłużej pospać, mogą włączyć się do biegu o dowolnej godzinie. Impreza "12 h z Koroną" ma charakter towarzyski, a jej celem jest propagowanie biegów ultramaratońskich. By zostać sklasyfikowanym, wymagane jest przebiegnięcie, przejście lub po prostu przebycie co najmniej jednej pełnej pętli wokół Businki.

W ramach opłaty (20 złotych) startowej uczestnik otrzymuje numer startowy, wodę do picia, napój izotoniczny, a na mecie dyplom. W okolicach startu/mety znajdować się będą toalety, depozyt oraz punkt gastronomiczny.

parkrun Łódź - sobot, godz. 9, Park im. księcia Józefa Poniatowskiego.

Tradycyjnie już na poranne bieganie zaprasza darmowy bieg parkrun. Start w sobotę o 9 rano w Parku im. księcia Józefa Poniatowskiego. W tym tygodniu organizatorzy będą zbierać głosy na swój projekt do Budżetu Obywatelskiego. We wniosku zawarte zostały zadania polegające m.in. na wyrównaniu alejek od strony kortów tenisowych (od kilku lat straszą w nich dziury głębokie na kilkanaście centymetrów), dostawienie stojaków na rowery oraz ławek w okolicy miejsca startu biegu. Organizatorzy chcieliby, aby przebieg pięciokilometrowej trasy parkrun został trwale oznaczony jako miejska trasa biegowa. Numer wniosku do Budżetu Obywatelskiego to L0171.

Bieg Charytatywny "Daj Piątaka na Dzieciaka" - sobota, godz. 17, Stary Rynek w Łodzi

20 września Fundacja Kolorowy Świat zaprasza do udziału w 5-kilometrowym biegu charytatywnym "Daj piątaka na dzieciaka". W tym przypadku wzięcie udziału to nie tylko przyjemność dla miłośników biegania. Start ze Starego Rynku o godzinie 17.

Firmy sponsorujące bieg przekażą na rzecz podopiecznych fundacji 5 zł za każdego biegacza, który weźmie udział w zawodach. Na mecie na uczestników czekać będzie profesjonalna sesja stretchingu, czyli rozciągania. Będzie można także dowiedzieć się, jak odpowiednio zadbać o swoje ciało i mięśnie po wysiłku fizycznym. Po biegu Fundacja Kolorowy Świat zaprasza na koncert Pawła "BIBY" Binkiewicza, finalisty II edycji "X Factora".

Zapisy możliwe będą w dniu zawodów. Wpisowe wynosi 5 zł, opłata startowa przyjmowana będzie do fundacyjnej skarbonki, przy odbiorze numeru startowego. Biuro zawodów otwarte będzie w godzinach 14-16.30. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy dyplom, a 50 najszybszych także okolicznościowe medale.

XXXIII Łowicki Półmaraton Jesieni - niedziela, godz. 9, Łowicz

Wystartuje w niedzielę o godzinie 11.15 spod Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu przy ulicy Jana Pawła II 3. Trasa to cztery pętle o długości 5174 metry. Jest ona poprowadzona w całości ulicami Łowicza i posiada atest PZLA.

Łowicki Półmaraton Jesieni od kilku lat cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców Łodzi. Jest to także jeden z pierwszych półmaratonów otwierających jesienną część sezonu. Przez wielu jest traktowany jako sprawdzenie formy i przymiarka do jesiennych maratonów.

Weryfikacja zawodników oraz wydawanie numerów startowych odbywać się będzie w niedzielę w biurze półmaratonu (budynek OSiR przy ul. Jana Pawła II 3) w godzinach 8-10.30.

Spóźnialscy mogą zarejestrować się w niedzielę w biurze zawodów. Opłata w dniu startu wynosi 80 złotych. Każdy, kto ukończy bieg, otrzyma na mecie medal i pakiet sponsorski. Dla najszybszych kobiet i mężczyzn przewidziane są nagrody pieniężne.

Zdrowa Dycha - niedziela, godz. 9, Sokolniki koło Ozorkowa

Nowy bieg na mapie województwa łódzkiego. 10-kilometrowa trasa, na którą składają się dwie pętle po 5 kilometrów wytyczone ścieżkami i drogami Lasku Miejskiego w Ozorkowie.

Impreza ma charakter ogólnodostępny. Uczestnicy mogą pokonać ją biegiem, marszobiegiem lub marszem. Wszystkich startujących obowiązuje zasada fair play. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie MONAR w Łodzi, filia Ozorków, które w ten sposób chce promować zdrowy, wolny od używek tryb życia.

Biuro zawodów, start i meta zlokalizowane będą na boisku sportowym przy ul. Leśnej 1. Opłata w dniu zawodów wynosi 40 złotych. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal i dyplom, a w pakiecie startowym koszulkę techniczną.