Zapisy internetowe na bieg na otwarcie ścieżki biegowej w Grotnikach zamknięte. Ostatnia szansa w sobotę

W sobotę otwarte zostaną dwie pierwsze z 16 tras biegowych w województwie łódzkim. Z tej okazji w Grotnikach organizowane są zawody w biegach przełajowych
Do końca roku w całym województwie ze wspólnej inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego oraz Akademii Sportu i Zdrowia powstanie 16 ścieżek biegowych zlokalizowanych w ośmiu miejscowościach. Są to Grotniki, Załącze Wielkie, Skierniewice, Bronisławów, Łagiewniki, Konstantynów Łódzki, Spała i Wiączyń Dolny. W sobotę otwarte zostaną dwie pierwsze z nich. Biegacze w Grotnikach będą mieli okazję sprawdzenia świeżo wytyczonej 6,5-kilometrowej trasy. - Spotkałem wiele osób, które chcą biegać po lesie, ale się boją, że zabłądzą. Teraz będą miały możliwość swobodnego treningu. Na trasie będą przygotowane specjalne oznaczenia, także kilometrowe. Chcemy też pokazać ciekawe tereny w województwie. Dobrym miejscem do biegania są parki krajobrazowe, których wokół Łodzi mamy co niemiara - mówi Jacek Chmiel z Akademii Sport i Zdrowie.

Co prawda zapisy internetowe zostały już zakończone, ale limit 300 zgłoszeń nie został wyczerpany. Oznacza to, że pozostali chętni będą mogli zapisać się w sobotę tuż przed biegiem (w godz. 9-10.30). Start zaplanowano na godz. 11, a biegacze rozpoczną wyścig z ul. Brzozowej przy Zalewie Grotnickim. Zawody są organizowane profesjonalnie, dlatego oprócz elektronicznego pomiaru czasu każdy uczestnik otrzyma koszulkę startową, ciepły posiłek, napój i mapkę. Udział w biegu jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie www.biegilodzkie.pl

Terminarz imprez na otwarcie kolejnych tras: 28 września - Załęcze Wielkie, 4 października - Skierniewice, 11 października - Bronisławów, 26 października - Łagiewniki, 9 listopada - Konstantynów, 16 listopada - Spała, 22-23 listopada - Wiączyń.