Po Grotnikach czas na Załęcze Wielkie. Kolejne zawody na otwarcie tras biegowych

W miniony weekend otwarto pierwsze trasy biegowe w województwie łódzkim. Zgodnie z zapowiedziami w Grotnikach odbyły się zawody w biegach przełajowych. W sobotę odbędzie się inauguracja tras w Załęczu Wielkim, a zawodnicy znów będą mieli okazję do rywalizacji
Do końca roku w całym województwie powstanie 16 ścieżek biegowych zlokalizowanych w ośmiu miejscowościach. Są to Grotniki, Załęcze Wielkie, Skierniewice, Bronisławów, Łagiewniki, Konstantynów Łódzki, Spała i Wiączyń Dolny. W każdym z nich powstaną po dwie ścieżki: krótsza, która będzie miała około 2-3 km, oraz dłuższa o długości od 5 do 7 km.

W ostatnią sobotę otwarto już trasy w Grotnikach. Organizatorzy na inaugurację każdej ze ścieżek zaplanowali zawody w biegach przełajowych. W Grotnikach na dystansie 6,5 km najlepsi z ponad 100 biegaczy okazali się Agnieszka Mielczarek z Łodzi (29:33 min) oraz Leszek Marcinkiewicz z Aleksandrowa Kujawskiego (22:13 min).

W najbliższą niedzielę otwarte zostaną kolejne trasy, tym razem w Załęczu Wielkim. Start i metę zaplanowano wokół ośrodka Nadwarciański Gród. Do drugich zawodów w cyklu można zapisywać się już teraz poprzez stronę www.biurozawodow.pl lub w biurze zawodów przed startem. Udział jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy wraz z koszulką.

Projekt został sfinansowany z budżetu województwa łódzkiego i kosztował 286,450 tys. zł. Wszystkie miejsca, które zostały wytypowane do oznakowania, były zaś konsultowane z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych.