W sobotę inauguracja kolejnej trasy biegowej. Tym razem Skierniewice

W najbliższą sobotę otwarte zostaną kolejne już ścieżki biegowe w ramach projektu ?Trasy biegowe województwa łódzkiego?. Organizatorzy zapraszają na trzecie już zawody inauguracyjne - do Skierniewic.
Do końca roku w całym województwie powstanie aż 16 nowych, bezpiecznych ścieżek biegowych w ośmiu miejscowościach. W najbliższy weekend w Skierniewicach otwarte zostaną dwie kolejne. Tradycyjnie odbędą się także zawody w biegach przełajowych na dystansie 5,8 km, a zapisy wciąż są otwarte (www.biurozawodow.pl).

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, napoje i mapkę, a udział jest bezpłatny. Po zakończeniu rywalizacji na biegaczy będzie czekał ciepły posiłek. Start i meta usytuowane zostaną tuż przy stadionie Widoku Skierniewice (początek o godz. 11).

Przypomnijmy, że wcześniej biegaczom zaprezentowano trasy w Grotnikach oraz w Załęczu Wielkim. Za tydzień zaplanowano podobną imprezę w Bronisławowie koło Tomaszowa Mazowieckiego. Projekt jest realizowany przez Urząd Marszałkowski oraz Akademię Sport i Zdrowie.